Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

19˚C
6˚C

قندهار فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

هرات فردا آفتابی

21˚C
5˚C

مزارشريف فردا نسبتا ابری

1˚C
-4˚C

غزنی فردا آفتابی

15˚C
4˚C

جلال آباد فردا آفتابی

14˚C
4˚C

باميان فردا نسبتا ابری

10˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

28˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

واکنش به محاصره سفارت افغانستان در تهران

تهيه شده توسط کلید
چهارشنبه 13 ثور 1391 ساعت 08:28

واکنش به محاصره سفارت افغانستان در تهران

گزارش ها از ایران حاکی است که سفارت افغانستان در تهران در جریان روزهای یکشنبه و دوشنبه در محاصره نیروهای امنیتی  ایران قرار داشته است.

منابع در وزارت امور خارجه این رویداد را تائید کرده و گفته اند، نیروهای امنیتی ایران، بنا به یک سوء تفاهم، اقدام به محاصره سفارت افغانستان در تهران کرده اند.

فرامرز تمنا معاون سخنگوی وزارت امور خارجه گفته است که رسانه های افغانستان در انعکاس این موضوع بزرگ نمایی کرده و این رویداد زیاد جدی نبوده است.

به گفته وی، موضوع محاصره سفارت افغانستان در تهران، با جانب ایران مطرح شده و جزئیات این موضوع تحت بررسی وزارت امور خارجه افغانستان قرار دارد.

به گفته معاون سخنگوی وزارت امور خارجه، سوء تفاهم مقام های ایرانی، عصر دوشنبه حل شده و وضعیت دوباره به حالت عادی برگشته است.

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه می گوید که هنوز ریشه های سوء مقام های ایران در زمینه محاصره سفارت افغانستان در تهران مشخص نشده اما وزارت امور خارجه از نزدیک، این موضوع را زیر بررسی دارد.

وی تاکید کرده است که در حال حاضر هیچگونه تهدیدی متوجه دیپلومات های افغانستان در ایران نیست.

به گفته وی، روابط دیپلوماتیک کابل و تهران با قوت خود باقی است و هیچگونه خللی در روابط سیاسی دو کشور ایجاد نشده است.

فرامرز تمنا همچنین گفته است که بروز اینگونه مشکلات در روابط سیاسی دو کشور، یک امر قابل پیش بینی تلقی می شود.

مقام های ایران تا کنون در مورد آنچه که محاصره سفارت افغانستان در تهران از سوی نیروهای امنیتی این کشور خوانده شده، اظهار نظر نکرده اند.

این اولین بار است که در جریان ده سال گذشته، سفارت افغانستان که بزرگترین نهاد دیپلوتیک افغانستان در ایران است، در محاصر نیروهای امنیتی کشور میزبان قرار می گیرد.

ایران، همسایه غربی، از کشورهای تاثیرگذار و بازیگر اصلی در قضایای سیاسی افغانستان به شمار می رود.

این کشور همواره از حضور نیروهای نظامی تحت امر امریکا، در افغانستان اظهار نگرانی کرده و بر خروج این نیروها تاکید کرده است.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (3)

  • يكشنبه 22 جدي 1392 ساعت 09:00 | مرتضی
    سلام به نظر من ایران هر چند وقت یک با این فیلم را یا سر مهاجران افغان در میاره یا سر سیاست مداران افغان و این نشان دهندیه بی ارزه بودن دولت مردان افغان را نشان می دهت اگر ایران این کار را با سفارت های دیگر این کار را بکند ان وقت ببینید که دولت ان کشور چه بر سر ایران می اورد
  • چهارشنبه 13 ثور 1391 ساعت 14:17 | توريالي رها
    سلام به همه شما خوبان ! اميدوارم در مورد تحقيقات بيشتر صورت گرفته تا مبادا همان برادران ناراضي به كشور ايران بروند و در آنجا خود كفاني را براي ملت هاي ديگر رايج نكنند ما كه از دست برادران ناراضي سوختيم .
  • شنبه 16 ثور 1391 ساعت 02:12 | نادر فرهمند
    با ابراز سپاس همه شما عزیزان دل که همواره جهت آگاه سازی مردم صادقانه زحمت می کشید این کار شما درخور لطف بی شایبه است که در حق مردم دارید انجام می دهید جا دارد از تک تک شما ابراز امتنان نمایم جز بهترین ها برای همه نخواهم خواست به کام باشید.

نوشتن نظر