Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

27˚C
9˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

12˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

27˚C
11˚C

ميمنه فردا نسبتا ابری

9˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

والیها در جلسه کابینه شرکت می کنند

تهيه شده توسط کلید
چهارشنبه 17 حوت 1390 ساعت 08:28

والیها در جلسه کابینه شرکت می کنند

از این پس والیان کشور می توانند در جلسات کابینه اشتراک کنند.

در خبرنامه ای که از سوی دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری منتشر شده آمده است که حامد کرزی پیشنهاد والیان را در رابطه به اشتراک منظم شان در مجالس کابینه غرض ارایه مشکلات شان پذیرفته است.

درخبرنامه علاوه شده که والیان تمام ولایات کشور در دیداری با حامد کرزی رئیس جمهور، مشکلات محلی شانرا مطرح نموده و برای حل این مشکلات خواستار اشتراک منظم شان در مجالس کابینه گردیده اند.

در این دیدار که بعد از ظهر سه شنبه در ارگ انجام شده، والیان برای تقویت ادارات ولایتی و رفع مشکلات موجود در ولایات کشور پیشنهاد کردند تا یک میکانیزم منظم ایجاد گردد که به اساس آن به طور نوبتی آنان بتوانند در جلسات کابینه اشتراک و مشکلات شانرا در حضور وزرا به رئیس جمهور ارائه کنند.

در این جلسه گل آغا شیرزی والی ننگرهار پیشنهاد کرده است که با توجه به مصروفیت رئیس جمهور، معاونین ریاست جمهوری به ولایات کشور سفر و با والیان دیدار داشته باشند و در حل مشکلات ولایات با آنها همکاری نمایند.

عطا محمد نور والی بلخ نیز خواستار بیشتر شدن صلاحیت های والیان و فراهم آوری سهولت های بیشتر برای کارمندان ادارات ولایتی شده است.

در خبرنامه همچنین علاوه شده که حبیبه سرابی والی بامیان دراین جلسه پیشنهاد کرده است که برای مبارزه با حوادث طبیعی در کشور و کمک به نیازمندان یک بودیجه خاص منظور گردد.

رئیس جمهور کشور پس از استماع مشکلات و پیشنهادات والیان به ریاست اداره امور و دارالانشای شورای وزیران وظیفه داده است تا مشکلات طرح شده را به جلسه آینده کابینه ارایه نماید.

خبرنامه حاکیست که رئیس جمهور در این دیدار در مورد اوضاع جاری منطقه و جهان، سند همکاری های ستراتیژیک با ایالات متحده امریکا و سفر اخیرش به پاکستان، صحبت کرده است.

حامد کرزی به تقویت و گسترش روابط میان افغانستان و کشور های منطقه تاکید کرده است.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر