Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

27˚C
9˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

12˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

27˚C
11˚C

ميمنه فردا نسبتا ابری

9˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

قانون "رقابت آزاد" تصویب می شود

تهيه شده توسط کلید
پنجشنبه 04 حوت 1390 ساعت 08:22

قانون "رقابت آزاد" تصویب می شود

مقام ها در وزارت تجارت از مشاوره برای تصویب قانون جدید رقابت آزاد خبر می دهند.

آنان می گویند که گفتگوهایی برای تدوین قانون جدید "رقابت آزاد" جریان دارد تا برای تصویب به پارلمان فرستاده شود.

به گزارش خبرگزاری بخدی، انجنیر متصل کومکی، معین وزارت تجارت و صنایع روزچهارشنبه در کابل به خبرنگاران گفت که این قانون به منظور آسان سازی بیشتر زمینه های فعالیت تاجران و متشبثان تهیه شده تا بخشی از مشکلات موجود در عرصه تجارت حل شود.

کومکی همچنین گفت که در حال حاضر تاجران و متشبثان که تازه وارد بازار تجارت می شوند با مشکلات جدی، نظیر بازار سیاه و رقابت های منفی روبرو می شوند.

معین وزارت تجارت و صنایع اظهار امیدواری کرد که با تصویب قانون جدید "رقابت آزاد" موانع حقوقی در بازارهای اقتصادی برداشته شود.

او همچنین گفت که قانون جدید "رقابت آزاد" برای متشبثان، فرصت رقابت سالم را مساعد می کند تا نهادهای اقتصادی برای پیشی از همدیگر، اموال با کیفیت را وارد بازار کنند.

متصل کومکی علاوه کرد که قوانینی که پیش از این در عرصه تجارت نافذ بود مشکل داشت اما در قانون جدید "رقابت آزاد" در مشوره با سکتور خصوصی سعی می شود تا به تمامی موارد توجه شود.

کبیر رنجبر، مشاور حقوقی اداره حمایت از سرمایه گذاری، می گوید، نگرانی اصلی از ضعف در قوانین نیست بلکه عدم اجرا نشدن مواد شامل در قانون است.

به گفته رنجبر، این نگرانی وجود دارد که قانون جدید" رقابت آزاد" نیز از سوی مراجع مربوط عملی نشود.

رنجبر همچنین گفت که در تعیین کادر مشورتی و اجرایی این قانون باید غور صورت بگیرد؛ در غیر آن مراجع اجرا کننده، خود در فساد غرق خواهند شد.

گفتگو ها برای تدوین قانون جدید " رقابت آزاد" در حالی صورت می گیرد که تاکنون شماری از شهروندان کشور از عملکرد تاجران و سرمایه گذاران رضایت ندارند.

شماری از شهروندان می گویند که تاجران و سرمایه گذاران پیوسته تلاش کرده اند تا با ایجاد بازار سیاه، مردم را دچار مشکل کرده و خود به منافع اقتصادی دست یابند.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر