Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

21˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

25˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

19˚C
3˚C

مزارشريف فردا آفتابی

1˚C
-5˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
2˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

9˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

26˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

درخواست کمک 437 میلیون دالری برای افغانستان

تهيه شده توسط کلید
يكشنبه 09 دلو 1390 ساعت 08:39

درخواست کمک 437 میلیون دالری برای افغانستان

 

حکومت افغانستان و سازمان ملل با اعلام اینکه بیش از هشت میلیون افغان نیاز به کمکهای فوری دارند، خواستار کمک بین المللی به افغانستان شده اند.

حکومت و سازمان ملل متحد از جامعه جهانی خواستار 437 دالر شده اند تا بتوانند به بیش از هشت میلیون افغان که از جنگ، خشکسالی و حوادث طبیعی آسیب دیده اند، کمک کنند.

مسئولان نهادهای وابسته به سازمان ملل در نشست مشترک خبری با چند مقام دولتی افغانستان و مسئولان چند سازمان غیردولتی اعلام کرده اند که بیش از هشت میلیون افغان نیاز به کمک دارند.

درخواست این کمک برای افغانستان، بخشی از درخواست هفت میلیارد و 700 میلیون دالری سازمان ملل برای کمک به کشورهای توسعه نیافته جهان می باشد.

مقامهای دولتی و سازمان ملل متحد تاکید کرده اند که جامعه جهانی باید به این درخواست پاسخ مثبت دهد تا این کمک به نیازهای فوری اختصاص داده شود.

مایکل کیتینگ، هماهنگ کننده کمکهای بشردوستانه سازمان ملل در افغانستان گفته است که این درخواست بر اساس واقعیتها و مشکلات موجود در این کشور مطرح شده است.

این مقام سازمان ملل متحد گفته است:" در خواست ما در مجموع شامل 437 میلیون دالر است که برای اجرای 145 پروژه هزینه خواهد شد. این پروژه ها با همکاری سازمان ملل، نهادهای غیردولتی و حکومت افغانستان برنامه ریزی شده است."

کیتینگ تاکید کرده است که واقعیتهای افغانستان در طرح این درخواست در نظر گرفته شده و کوشش شده که مسئله جنسیت رعایت شود و به نیازهای زنان و اطفال به موقع پاسخ داده شود.

وی همچنین گفته است که در افغانستان تعداد افرادی که از جنگ، خشکسالی، برفکوچ و سیل آسیب دیده اند به میلیونها نفر می رسد و آنها به کمکهای فوری نیاز دارند.

مقام های دولتی نیز گفته اند که 28 درصد پول درخواست شده به کمکهای غذایی و برنامه های مربوط به امنیت غذایی در نظر گرفته شده است.

جارالله منصوری، وزیر انکشاف دهات در یک نشست خبری با هماهنگ کننده کمک های بشر دوستانه سازمان ملل ابراز امیدواری کرده است که به این درخواست پاسخ مثبت داده شود.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر