Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

24˚C
7˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

9˚C
2˚C

زرنج فردا آفتابی

24˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

10˚C
2˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

بررسی اتهام ناتو مبنی بر اختلاس

تهيه شده توسط کلید
شنبه 10 جدي 1390 ساعت 08:41

بررسی اتهام ناتو مبنی بر اختلاس

دولت خواستار جوابگویی ناتو به اتهام قضیه اختلاس در وزارت دفاع ملی شده است.

در جلسه عدلى و قضايى فيصله شده است که ناتو در رابطه به اتهام قضیه اختلاس مسئولین سابق وزارت دفاع ملی، به لوی سارنوالی اسناد ارايه کند.

در این جلسه که روز پنجشنبه تحت ریاست حامد کرزی رئیس جمهور کشور دایر شده روی قضیه متهم شده مسئولین سابق وزارت دفاع ملی بحث صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری پژواک و به اساس خبرنامه دفتر مطبوعاتى رياست جمهورى، قوماندانی ناتو در افغانستان تاحال اسناد و یا شواهدی را مبنی بر اتهام فساد بر رهبری سابق شفاخانه سردار محمد داوود خان و قوماندانی قوای هوایی وزارت دفاع ملی ارايه نکرده است.

رسانه ها بین المللی چندی قبل به نقل از قوماندانی ناتو در افغانستان گزارشاتی مبنی براختلاس به ارزش 42 میلیون دالر امریکایی ادویه و تجهیزات طبی در شفاخانه سردار محمد داوود خان را، منتشر کرده بود.

در خبرنامه منتشر شده از سوی دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری آمده است که در جلسه عدلی و قضایی که قاضی القضات و سرپرست ستره محکمه،  وزرای دفاع ملی و عدلیه، مشاور امنیت ملی، لوی سارنوال، رئیس اداره عالی مبارزه علیه فساد اداری، مشاور حقوقی ریاست جمهوری و رئیس اداره کنترول و تفتیش اشتراک داشتند، علاوه بر بحث روی دوسیه های دیگر، در مورد قضیه اتهام اختلاس در شفاخانه سردار محمد داوود خان توسط رهبری سابق شفاخانه و قوماندانی قوای هوایی، بحث و گفتگو صورت گرفت.

جلسه عدلی و قضایی اتهاماتی را که در این رابطه از جانب شعبات مربوط قوماندانی ناتو در افغانستان وارد گردیده بود، مورد غور و بررسی قرار داد.

در خبرنامه دفترمطبوعاتى رياست جمهوى علاوه شده که پس از بررسی قضیه، جلسه به این نتیجه رسید که اسنادی مبنی بر وارد کردن اتهام فساد بر مسئولین ادارات متذکره از جانب قوماندانی ناتو وجود ندارد.

در نتیجه تصمیم گرفته شد تا موضوع به طور جدی با قوماندانی ناتو در میان گذاشته شود که اگر اسناد و یا شواهدی در این مورد موجود باشد به مقام لوی سارنوالی کشور ارايه شود تا در رابطه به پیگیری قضیه، اجراات قانونی صورت گیرد.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر