Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

19˚C
6˚C

قندهار فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

هرات فردا آفتابی

21˚C
5˚C

مزارشريف فردا نسبتا ابری

1˚C
-4˚C

غزنی فردا آفتابی

15˚C
4˚C

جلال آباد فردا آفتابی

14˚C
4˚C

باميان فردا نسبتا ابری

10˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

28˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

واگذاری عملیات‌ شبانه به نیروی ویژه

تهيه شده توسط کلید
پنجشنبه 08 جدي 1390 ساعت 08:29

واگذاری عملیات‌ شبانه به نیروی ویژه

وزارت دفاع از واگذاری عملیات شبانه در افغانستان به نیروهای ویژه خبر داده است.

این وزارت اعلام کرده است که به زودی قرار است نیروهای ویژه افغان مسئولیت اجرای عملیات شبانه را از نیروهای ناتو برعهده گیرند.

جنرال ظاهر عظیمی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان به بی بی سی گفته است که در حال حاضر صدها نفر از نیروهای ویژه افغان از سوی نیروهای امریکایی آموزش می بینند و انتظار می رود تا چند ماه دیگر آماده اجرای عملیات شوند.

عملیات شبانه که زیاد تر از سوی نیروهای ناتو انجام می شود، یکی از موضوعات جنجالی است که اخیرا باعث بروز اعتراض دولت شده است.

ناتو این عملیات را بخش مهمی از برنامه های خود برای سرکوب طالبان می داند، اما نارضایتی مردم از تلاشی شبانه خانه های شان توسط نیروهای خارجی، باعث شده است دولت با این عملیات ها مخالفت نشان دهد.

حامد کرزی، رئیس جمهور خواستار توقف فوری این عملیات ها شده است.

ناتو در واکنش به این درخواست تاکید کرده است که تلاش می کند رهبری این رشته عملیات را به تدریج به نیروهای افغان واگذار کند.

وزارت دفاع می‌گوید، نیروی ویژه داخلی که در حال فراگیری آموزش از سربازان امریکایی هستند، توانایی های بیشتری دارند و به تناسب سایر نیروهای افغان، با سلاح مدرن و پیشرفته تجهیز شده‌اند.

جنرال ظاهر عظیمی، سخنگوی وزارت دفاع گفته است: " قطعات  ویژه کماندو که عملیات های شبانه را می‌توانند انجام بدهند از تعلیمات و تجهیزات ویژه برخوردارند."

به گفته عظیمی: "از چند سال پیش به این سو کار بالای این نیروها آغاز شده و در حال حاضر تمام عملیات های شبانه که صورت می گیرد مشترک است اما تلاش جریان دارد بین ما و ایالات متحده آمریکا که بتوانیم ظرف چند ماه آینده مسئولیت عملی این عملیات ها را به نیروهای کماندوی ویژه انتقال دهیم."

مقامات در وزارت دفاع همچنین گفته اند که بخشی از نیروهای ویژه، زنان هستند تا در تلاشی خانه ها و زنان مظنون، همکاری کنند.

ورود سربازان مرد به خانه های افراد به دلیل تلاشی و تعقیب افراد مظنون، در تضاد با ارزشهای جامعه افغانستان بوده و این مسئله اعتراضهای گسترده ای را به همراه داشته است.

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر