Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

23˚C
7˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
1˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا آفتابی

8˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

25˚C
9˚C

ميمنه فردا آفتابی

7˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

درخواست تجدید نظر در مورد مهاجرین مقیم ایران

تهيه شده توسط کلید
پنجشنبه 01 جدي 1390 ساعت 08:21

درخواست تجدید نظر در مورد مهاجرین مقیم ایران

وزارت امور مهاجرین از دولت ایران خواسته است که در مورد تصمیم اخیر خود در زمینه تعیین مهلت سه ماهه برای اخراج پناهندگان افغان، تجدید نظر کند.

وزارت داخله  ایران اخیرا اعلام کرده است که نهصد هزار پناهنده افغان که در ایران زندگی می کنند، سه ماه فرصت دارند تا زمینه بازگشت خود را به افغانستان فراهم کنند.

مقامات افغان این تصمیم را نگران کننده توصیف کرده و گفته اند که این مسئله هرگز در دیدار میان مقامات افغان و ایرانی مطرح نشده است تا افغانستان خود را برای پذیرایی از پناهندگان مقیم ایران آماده می کرد.

اسلام الدین جرات، سخنگوی وزارت مهاجرین افغانستان به بی بی سی گفته است که در صورت اخراج نهصد هزار پناهنده افغان از ایران و بازگشت آنها به افغانستان، این کشور با بحران عظیم روبرو خواهد شد.

این در حالیست که محمد تهوری، مدیرکل اتباع بیگانه در وزارت داخله ایران به خبرگزاری مهر گفته است که دولت های ایران و افغانستان و همچنین کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور مهاجران، از قبل روی برنامه خروج پناهندگان افغان از ایران در دو مرحله سه ساله توافق کرده اند.

رسانه های داخلی افغانستان در روزهای اخیر مسئله مهلت سه ماهه ایران به پناهندگان افغان را به حیث وسیله فشار ایران بر دولت و نیروهای ناتو در افغانستان تعبیر کرده‌اند.

مقامات دولتی افغانستان و کمیشنری عالی سازمان ملل متحد نیز گفته اند که افغانستان ظرفیت پذیرایی از هزاران پناهنده این کشور را در صورت بازگشت شان به افغانستان ندارد.

بیکاری گسترده در افغانستان و نبود سرپناه، از چالشهای اصلی سر راه پناهندگان افغان است که می خواهند به کشور باز گردند.

 

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر