Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

21˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

27˚C
9˚C

هرات فردا آفتابی

21˚C
5˚C

مزارشريف فردا آفتابی

1˚C
-4˚C

غزنی فردا نسبتا ابری

14˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

12˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

27˚C
11˚C

ميمنه فردا نسبتا ابری

9˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

مواجه بودن 3 میلیون افغان با فقر و خشکسالی

تهيه شده توسط کلید
شنبه 28 عقرب 1390 ساعت 08:47

مواجه بودن 3 میلیون افغان با فقر و خشکسالی

تعدادی از سازمان های خیریه بین المللی روز جمعه هشدار دادند که با توجه به خشک سالی افغانستان، حدود سه میلیون تن از ناحیه سوء تغذی و بیماری های مختلف، با خطر روبرو اند.

بر اساس این گزارش، 9 موسسه به شمول اکسفام و کمیته حمایت از اطفال گفته اند، خشک سالی امسال در شمال، غرب و شمال غرب افغانستان، هشتاد درصد کشتزار های گندم را با مشکل روبرو ساخته که در نتیجه دهقانان حد اقل گندم را از زمین های خود برداشته اند.

این کاهش باعث گردیده تا نرخ گندم در مقایسه به پارسال، دو چند افزایش یابد و بسیاری از خانواده ها با مشکل رو برو شوند.

موسسات خیریه در گزارش خود همچنین گفته اند که با توجه به برفباری های فعلی و احتمال افزایش برفباری در هفته های آینده این خطر موجود است که برخی راه ها مسدود شوند و در نتیجه امکانات کمک رسانی به آنها کاهش یابد.

مانوهر شینوی رییس اداره آکسفام در افغانستان در اعلامیهء گفته است:" مردم دهات افغانستان به من می گویند که خشک سالی امسال همه چیز را از بین می برد. ذخایر مواد غذایی آنها تقریباً به پایان رسیده و آنها نگرانی دارند که ماه های آینده را چگونه سپری کنند."

در گزارش آکسفام همچنین آمده است که فرصت برای رساندن کمک به نیازمندان سپری می شود، زیرا اکثر راه ها در زمستان مسدود خواهند شد.

در گزارش موسسات خیریه بین المللی آمده است، اگر جامعه بین المللی کمک های فوری را فراهم نکند و در هفته های نزدیک مواد غذایی را به مناطق آسیب پذیر نرساند، خطر مرگ اطفال افزایش خواهد یافت.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر