Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

27˚C
9˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

12˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

27˚C
11˚C

ميمنه فردا نسبتا ابری

9˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

سفر رئیس جمهور به مالدیف

تهيه شده توسط کلید
چهارشنبه 18 عقرب 1390 ساعت 11:50

سفر رئیس جمهور به مالدیف

حامد کرزی رئیس جمهور به منظور اشتراک در اجلاس سران سارک عازم مالدیف شد.

در خبرنامه ای که از سوی دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به ویبسایت کلید ارسال شده، ضمن اعلام این خبر آمده است، حامدکرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر چهارشنبه در راس یک هیئت بلند پایه  به منظور اشتراک در هفدهمین اجلاس سران سازمان همکاری های جنوب آسیا (سارک) عازم جمهوری مالدیف گردید.

بر اساس این خبر، رئیس جمهور، فردا پنجشنبه در اجلاس سران سازمان سارک دیدگاه افغانستان را در مورد راه های گسترش همکاری های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی  در جنوب آسیا بیان می کند و همچنین برتوسعه همکاری های امنیتی میان کشور های واقع در جنوب آسیا تاکید خواهد کرد.

در خبرنامه علاوه شده که رئیس جمهور در جریان این سفر، ملاقات های دوجانبهء با محمد نشید رئیس جمهور مالدیف و برخی از سران دول وحکومات دیگر نیز انجام می دهد و با آنان در مورد توسعه همکاری های دوجانبه و همچنین همکاری در چهارچوب سازمان سارک گفتگو خواهد کرد.

رئیس جمهور را در سفر به مالدیف و اشتراک در اجلاس سران سازمان سارک، داکتر زلمی رسول وزیر امور خارجه و داکتر رنگین دادفر سپنتا مشاور امنیت ملی همراهی می کنند.

سازمان همکاری های جنوب آسیا که به اختصار سارک یاد می شود، در سال 1985 میلادی با هدف ارتقای سطح همکاری ها جهت رفاه مردم آسیای جنوبی و بهبود کیفیت زنده گی آنها تاسیس شد.

هشت کشور هند، پاکستان، بنگله دیش، سریلانکا، بوتان، مالدیف، نیپال و افغانستان در این سازمان عضویت دارند.

افغانستان در سال 2007 میلادی بعنوان هشتمین عضو در این سازمان شمولیت حاصل کرد.

در قلمرو کشور های عضو سارک بیش از یک میلیارد و چهارصد میلیون نفر زنده گی می کنند و 9  کشور و سازمان دیگر مانند ایران، چین، جاپان، کوریایی جنوبی، میانمار، استرالیا، موریشس، امریکا و اتحادیه اروپا به عنوان ناظر درآن عضویت دارند.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر