Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

21˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

25˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

19˚C
3˚C

مزارشريف فردا آفتابی

1˚C
-5˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
2˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

9˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

26˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

تلاش برای مسئول سازی رئیس کمیته مبارزه با حوادث

تهيه شده توسط کلید
يكشنبه 01 عقرب 1390 ساعت 08:36

تلاش برای مسئول سازی رئیس کمیته مبارزه با حوادث

ولسی جرگه در تلاش است تا رئیس کمیته مبارزه با حوادث را در برابر این مجلس مسئولیت پذیر سازد.

این جرگه قانونی را تصویب کرده که در صورت اجرایی شدن، کریم خلیلی، معاون رئیس جمهور از ریاست کمیته ملی مبارزه با حوادث برکنار می شود.

این تصمیم از آن جهت اتخاذ شده که پیش از این ولسی جرگه، آقای خلیلی را برای پاسخگویی در باره رسیدگی به آسیب دیدگان حوادث طبیعی در کشور فراخوانده بود، اما او حاضر به پاسخگویی در برابر نمایندگان مجلس نشد.

محمد کریم خلیلی گفته است که او در مقام معاونت رئیس جمهور در برابر مجلس پاسخگو نیست، اما نمایندگان مجلس گفته اند که او باید در مقام ریاست کمیته ملی مبارزه با حوادث، به نمایندگان مجلس، پاسخگو باشد.

کریم خلیلی خود از تصمیم تازه مجلس استقبال کرده و به بی بی سی گفته است که این تصمیم بار یک مسئولیت را از دوش او بر می دارد.

خلیلی همچنین در گفتگوی خود با بی بی سی از کارکردهای کمیته تحت ریاست خود دفاع کرده و مدعی شده است که رسیدگی کمیته ملی مبارزه با حوادث خیلی مطلوب بوده و البته نواقصی هم در کار می باشد.

در پی اختلاف نظر بین ولسی جرگه و معاون دوم رئیس جمهور، اخیرا مجلس تصویب قانونی را برای مقابله با حوادث طبیعی در کشور روی دست گرفته و در یکی از مواد آن ریاست کمیته ملی مبارزه با حوادث را به عهده پنج وزیر گذاشته است.

در این قانون آمده است که وزیران احیا و انکشاف دهات، زراعت، صحت، کار و امور اجتماعی و مالیه ریاست این کمیته را به صورت دورهء به عهده بگیرند.

در مصوبه مجلس دوره ریاست این وزیران در کمیته ملی مبارزه با حوادث شش ماه ذکر شده است.

این قانون روز شنبه، از سوی مجلس نمایندگان تصویب شد، اما اجرایی شدن آن نیازمند تصویب مجلس سنا و امضای رئیس جمهور می باشد.

مجلس تاکید کرده که کسی باید ریاست کمیته مبارزه با حوادث را به دوش داشته باشد که در برابر مجلس پاسخگو باشد

هر چند هنگام تصویب این قانون در ولسی جرگه، یک مقام حکومتی در مجلس اعتراض کرد، اما اعضای مجلس اعتراض او را مورد توجه قرار نداد و به برکناری معاون رئیس جمهور از ریاست کمیته ملی مبارزه با حوادث تاکید کردند.

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر