Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

27˚C
9˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

12˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

27˚C
11˚C

ميمنه فردا نسبتا ابری

9˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

خنثی شدن طرح ترور حامد کرزی

تهيه شده توسط کلید
پنجشنبه 14 ميزان 1390 ساعت 08:09

خنثی شدن طرح ترور حامد کرزی

 

مقامات امنیتی از خنثی شدن طرح ترور رئیس جمهور خبر داده می گویند که شش تن از جمله یکی از محافظان آقای کرزی را به اتهام دست داشتن در طرح ترور رئیس جمهور دستگیر کرده اند

به گفته مقامات، برخی از دستگیر شدگان دارای ارتباطاتی با شبکه حقانی بوده اند.

لطف الله مشعل سخنگوی اداره امنیت ملی روز چهار شنبه خبر داد که از بین این شش نفر، یکی کارمند ریاست جمهوری است و پنج تن دیگر عمدتا از استادان پوهنتون طبی کابل و یا از محصلین دیگر پوهنتون ها می باشند.

گفته شده است که برای این افراد به کمک شبکه القاعده در یکی از بانک های خصوصی یک حساب بانکی باز شده بوده و و مبلع 150 هزار دالر به این حساب ریخته شده بود.

اداره امنیت ملی می‌گوید، این افراد از سوی دو شورشی عرب و بنگلادشی در منطقه میرانشاه از مناطق قبایلی پاکستان آموزش دیده بودند.

به گفته مقامات امنیتی، تحقیقات اولیه نشان می دهد که این افراد همچنین در نظر داشتند حملاتی را علیه شماری از مهمانخانه های مورد استفاده خارجی ها و برخی دفاتر سازمان های بین المللی در کابل راه اندازی کنند.

اعلام این خبر روز چهارشنبه و ساعاتی پس از آن صورت گرفت که نیروهای ناتو در افغانستان اعلام کردند شبکه حقانی روابط نزدیکی با سازمان جاسوسی پاکستان دارد و برای افغانستان و نیروهای خارجی و همچنین پاکستان خطری جدی است.

کارستن جاکوبسون، سخنگوی ناتو در کابل در مصاحبه با بی‌بی‌سی گفت که شبکه حقانی از سوی سازمان اطلاعات پاکستان ( آی اس آی) و گروه القاعده حمایت می‌شود.

او همچنین گفت که محافلی در خاور میانه هم هستند که از گروه حقانی حمایت مالی می‌کنند، اما او نام آنها را فاش نکرد.

جاکوبسون گفت: "گروه حقانی شبکه‌ء است که سابقه طولانی دارد و همواره در دو طرف مرز افغانستان و پاکستان مشغول فعالیت بوده است. این شبکه در ولایت پکتیا ریشه دارد، اما مهره‌های اصلی گروه حقانی در آن سوی مرز هستند."

سراج الدین حقانی رهبر این گروه چند روز پیش به بی‌بی‌سی گفته بود که اتهام ارتباط با آی‌اس‌آی تلاشی برای پنهان کردن ناکامی دولت افغانستان و جامعه جهانی و مغشوش کردن افکار عمومی می باشد.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر