Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

19˚C
4˚C

قندهار فردا آفتابی

23˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

19˚C
3˚C

مزارشريف فردا آفتابی

-1˚C
-6˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
1˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا آفتابی

8˚C
-1˚C

زرنج فردا آفتابی

25˚C
9˚C

ميمنه فردا آفتابی

7˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

کرزی: از این پس با پاکستان گفتگو می کنیم

تهيه شده توسط کلید
شنبه 09 ميزان 1390 ساعت 08:14

کرزی: از این پس با پاکستان گفتگو می کنیم

رئیس جمهور کرزی از گفتگو با پاکستان برای آوردن صلح در افغانستان خبر داده است.

وی گفته است که تلاش‌ها برای انجام مذاکرات با طالبان را قطع می‌کند و به جای آن روی گفتگو با پاکستان تمرکز خواهد کرد.

بی بی سی با انتشار این خبر به نقل از رئیس جمهور علاوه کرده است:"دیگر جوابی من ندارم مگر اینکه بگویم جانب مقابل در این مذاکره پاکستان است. چون ما ملا عمر را پیدا کرده نمی توانیم، کجاست؟ شورای طالبان را پیدا کرده نمی‌توانیم، کجاست؟ قاصدی به نامشان می‌آید و می‌کشد. پس با کی باید صحبت کرد؟ مگر اینکه با پاکستان."

این سخنان از سوی رئیس جمهور در حالی بیان شده که ایالات متحده امریکا نیز پاکستان را به حمایت فعالانه از گروه حقانی متهم می‌کند.

باراک اوباما رئیس‌جمهور امریکا نیز روز جمعه در یک گفتگوی رادیویی از پاکستان خواست که به هرگونه حمایت فعالانه یا غیر فعالانه از شبکه حقانی پایان دهد.

به گزارش بی بی سی اوباما گفته است:" اگر پاکستانی‌ها فعالانه با گروه حقانی در تماس باشند و یا اگر این حمایت فقط غیر فعالانه و به شکل اجازه دادن به فعالیت امن گروه حقانی در برخی از مناطق مرزی باشد، آنها باید این به موضوع رسیدگی کنند."

اوباما همچنین گفته است که واشنگتن در موضع خود در قبال موضوع پناه‌ گاه‌های امن ثابت قدم می باشد.

وی همچنین گفته است که امریکایی‌ها تلاش کرده‌اند همکاری‌های استخباراتی ‌شان با پاکستان را حفظ کنند، همکاری‌هایی که برای پیگرد شبکه القاعده به صورت موثر، لازم است.

در همین حال محمود درانی مشاور پشین امنیت ملی پاکستان گفته است که گروه حقانی در برابر چشمان اردوی پاکستان در مناطق دور افتاده مرزی وزیرستان شمالی فعالیت می‌کند.

این مقام پیشین امنیت ملی پاکستان به بی بی سی گفته است:" امروز وزیرستان شمالی یک بستر داغ است. این تنها گروه حقانی نیست. هر کسی که در میدان تروریسم کسی است، در آنجا هست. هرچند اردو در آنجا حضور دارد اما من فکر می‌کنم که این گروه‌ها از آزادی‌های کافی برخوردارند."

جنرال درانی گفته است که اردوی پاکستان توان رویارویی با گروه حقانی را ندارد. اما مقامات در حلقات شخصی اعتراف می‌کنند که این شورشیان برای پاکستانی‌ها هدف نیستند زیرا آنها در داخل پاکستان به کشتار و شورش نمی‌پردازند.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر