Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

20˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

24˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

22˚C
6˚C

مزارشريف فردا آفتابی

2˚C
-1˚C

غزنی فردا آفتابی

15˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

10˚C
2˚C

زرنج فردا آفتابی

24˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

11˚C
3˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

سفر رئیس جمهور به امریکا

تهيه شده توسط کلید
دوشنبه 28 سنبله 1390 ساعت 13:28

سفر رئیس جمهور به امریکا

رئیس جمهور کرزی ، صبح امروز برای اشتراک در شصت و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، کابل را به مقصد امریکا ترک نمود.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، با انتشار خبرنامه ای نوشته است که حامد کرزى؛ روز چهارشنبه در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مورد مسایل مهم مربوط به افغانستان، منطقه و جهان سخنرانى می کند و در آن بر همکاری بیشتر جهانیان جهت حل مشکلات افغانستان و منطقه تاکید خواهد کرد.

رئیس جمهور قرار است در حاشيهء اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد به صورت جداگانه با بارک اوباما رئیس جمهور امریکا، دیوید کامرون صدراعظم بریتانیا، اندرس فوگ راسموسن سرمنشی سازمان ناتو، بان کی مون منشی عمومی سازمان ملل و گویده ویستر ویله وزیرخارجه آلمان، دیدار و گفتگو کند.

همچنین رئیس جمهور قرار است با یوشی هیکو نودا صدراعظم جاپان، روزا اوتنبایوا رئیس جمهور قرغزستان، داکتر وحید معاون رئیس جمهور مالدیف،  محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران، رجب طیب اردوغان صدراعظم ترکیه و شماری از مقامات دیگر کشورها نیز صحبت کند.

در اعلامیه علاوه شده که در این دیدار ها در مورد همکاری مشترک بر ضد تروریزم، برقراری صلح و گسترش روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دوجانبه بحث و گفتگو صورت مي گيرد.

همچنین رئیس جمهور قرار است، روز جمعهء آينده در شورای روابط خارجی امریکا که یک موسسه مهم مطالعاتی آن کشور در مورد مناسبات بین المللی است، سخنرانی کند و دیدگاه های افغانستان را در مورد راه های موثر مبارزه با تروریزم و تامین صلح در افغانستان و منطقه بیان خواهد کرد.

رئیس جمهور را در سفر به امریکا داکتر زلمی رسول وزیرامورخارجه، داکتر رنگین دادفرسپنتا مشاور امنیت ملی، داکتر اشرف غنی احمدزی مشاور ارشد رئیس جمهور، جاویدلودین معین سیاسی وزارت امورخارجه و عبدالکریم خُرم رئیس دفتر ریاست جمهوری همراهی می کنند.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر