Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

23˚C
7˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
1˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا آفتابی

8˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

25˚C
9˚C

ميمنه فردا آفتابی

7˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

هشدار به رئيس جمهور از سوی ائتلاف حمايت از قانون

تهيه شده توسط کلید
سه شنبه 18 اسد 1390 ساعت 08:17

هشدار به رئيس جمهور از سوی ائتلاف حمايت از قانون

ائتلاف حمايت از قانون در ولسى جرگه هشدار داده است که اگر تصاميم این جرگه عملى نشود، آنها رئيس جمهور را مورد بازپرس قرار خواهند داد.

محمد رفيق شهير نماينده مردم هرات در ولسی جرگه، روز دوشنبه به نمایندگی از ائتلاف حمایت از قانون، در يک نشست خبرى گفت که اگر تصاميم اين جرگه عملى نشود، آنها مي توانند به اساس ماده 69 قانون اساسى رئيس جمهور را مورد بازپرس قرار دهند.

در  ماده ٦٩ قانون اساسى آمده است که اتهام عليه رئیس جمهور به ارتکاب جرايم ضد بشرى، خيانت ملى يا جنايت، از طرف يک ثلث کل اعضاى ولسى جرگه قابل تقاضا و با تایید دو ثلث کل اعضاى ولسى جرگه با تدویر لویه جرگه و  بررسی اتهام منسوب به رئیس جمهور قابل تعقیب می باشد.

ايتلاف حمايت از قانون که چندى قبل تاسيس گرديده و متشکل از چهار گروپ پارلمانى مي باشد، 137 عضو دارد که  اکثريت ولسى جرگه 249 عضوى را تشکيل مي دهد؛ اما دو ثلث را پوره کرده نمي تواند.

شهیر همچنین گفته است که آنها براى تطبيق فيصله هاى شان راه هاى ديگر قانونى را نيز جستجو خواهند کرد.

ولسى جرگه چندی پیش، به برکناری محمد اسحاق الکو لوى سارنوال و عبدالسلام عظيمى رئيس ستره محکمه و پنج تن از اعضاى شوراى عالى اين نهاد رای داد، اما این تقاضا به مورد اجرا گذاشته نشد.

همچنان ولسى جرگه به صورت مکرر از رئيس جمهور خواسته است تا نامزد وزراى باقيمانده و همچنان نامزدان براى کرسى هاى ديگر حکومتى که تا حال راى اعتماد نگرفته اند را به ولسى جرگه معرفى نمايد.

 

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر