Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

21˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

27˚C
9˚C

هرات فردا آفتابی

21˚C
5˚C

مزارشريف فردا آفتابی

1˚C
-4˚C

غزنی فردا نسبتا ابری

14˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

12˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

27˚C
11˚C

ميمنه فردا نسبتا ابری

9˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

آمادگی لوی سارنوال برای تطبیق حکم محکمهء خاص

تهيه شده توسط کلید
شنبه 04 سرطان 1390 ساعت 08:39

آمادگی لوی سارنوال برای تطبیق حکم محکمهء خاص

لوی سارنوالی از آمادگی برای تطبیق حکم محکمهء خاص مربوط به انتخابات خبر داده است. اسحق الکو لوی سارنوال روز جمعه در مصاحبه با رادیو آزادی از آمادگی برای اجرای حکم محکمهء اختصاصی انتخابات سخن گفته و اعلام کرده است:" حکم این محکمه برای ما واجب التنفیذ است، مثل این که نماز جمعه یا عید را می خوانیم، فوراً این حکم را ما تطبیق می کنیم. و کسانی که در جعل و تقلب درگیر هستند آنها نیز باید محکمه شوند."

این در حالیست که نمایندگان ولسی جرگه، در نشست روز پنجشنه دوم سرطان و همزمان با اعلام حکم محکمهء خاص انتخابات، لوی سارنوال را سلب اعتماد کردند.

اما لوی سارنوال،  سلب اعتماد شدن خود از سوی ولسی جرگه را غیر قانونی خوانده و گفته است:" یک برخورد اصلاً خصمانه بوده است و قابل قبول نیست. نفر های نو که آمدند روی فیصله خود تجدید نظر کنند."

با اعلام فیصلهء محکمه خاص حقوقی انتخابات پارلمانی 1389 عضویت یک چهارم از اعضای ولسی جرگهء شورای ملی در پردهء ابهام قرار می گیرد.

بر اساس این فیصله که به تاریخ 2 سرطان اعلام شد، 62 تن از مجموع 249 عضو این مجلس، از 27 حوزه انتخاباتی، با رای واقعی کمتر به مجلس وارد شده اند.

بر مبنای این فیصله، قرار است 62 نامزد معترض از 27 حوزه انتخاباتی، به کمیسیون انتخابات معرفی گردد، تا به عنوان اعضای جدید ولسی جرگه، جایگزین افرادی شود که اگر فیصلهء محکمه اختصاصی تطبیق گردد، باید کرسی های پارلمان را به نفع افراد جدید تخلیه کنند.

در میان حوزه های انتخاباتی، هرات با شش تغییر و کابل با پنج تغییر، بیشترین تغییرات را در هیئت نمایندگی خود در ولسی جرگه خواهند داشت.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر