Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

24˚C
7˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

9˚C
2˚C

زرنج فردا آفتابی

24˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

10˚C
2˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

طرح استیضاح وزرا از سوی برخی از نمایندگان

تهيه شده توسط کلید
دوشنبه 23 جوزا 1390 ساعت 08:31

طرح استیضاح وزرا از سوی برخی از نمایندگان

شماری از اعضای ولسی جرگه هشدار داده اند که اگر حامد کرزی، رئیس جمهور، وزرای پیشنهادی خود را به زودی به این مجلس معرفی نکند، آنها وزرای برحال را استیضاح و از آنان سلب اعتماد خواهند کرد.

ولسی جرگه تعطیلات تابستانی خود که قرار بود هفتهء گذشته آغاز کند را  را تا پانزده روز به تاخیر انداخت تا رئیس جمهور وزرای پیشنهادی برای تصدی هفت وزارتخانه و روسای برخی از ادارات دولتی را به ولسی جرگه معرفی کند.

اعضای ولسی جرگه، روز یکشنبه برای دومین روز جلسه خود را در سکوت برگزار کرده و با کوبیدن بر روی میزها، اعتراض خود را به عدم معرفی نامزد وزیران از سوی رئیس جمهور نشان دادند.

همزمان با این، برخی از اعضای ولسی جرگه تاکید کردند که آنها برای وارد کردن فشار بر حکومت برای معرفی وزرا و روسای پیشنهادی، تصمیم دارند وزرای برحال حکومت را استیضاح کنند.

این پیشنهاد، از سوی شماری از اعضای ولسی جرگه مطرح شده، اما هنوز به عنوان یکی از ابزارهای فشار بر حکومت، در جلسهء رسمی مورد بحث قرار نگرفته است.

بر اساس یک خبر دیگر، سخنگوى رئيس جمهور کرزى گفته است که نامزد وزيران قبل از آغاز رخصتى تابستانى ولسى جرگه، جهت اخذ راى اعتماد به اين جرگه معرفى خواهند شد.

وحيد عمر سخنگوى رئيس جمهور که روز یکشنه در يک کنفرانس خبرى در کابل سخن می گفت، اعلام کرد که در حال حاضر دو کميته براى تعيين نامزد وزيران  کار می کند و اميد است تا قبل از آغاز رخصتى تابستان ولسى جرگه، جهت اخذ راى اعتماد به جرگه ياد شده معرفى شوند.

وحید عمر همچنین از تغييرات گسترده در کابينه خبر داد، اما معلومات بيشتر در مورد آن ارائه نکرد.

 

 

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر