Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

21˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

25˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

19˚C
3˚C

مزارشريف فردا آفتابی

1˚C
-5˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
2˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

9˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

26˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

افزایش ظرفیت تداوی معتادان

تهيه شده توسط کلید
سه شنبه 17 جوزا 1390 ساعت 08:26

افزایش ظرفیت تداوی معتادان

 

وزارت مبارزه با مواد مخدر از افزایش ظرفیت و توانمندی برای تداوی معتادان خبر داد.

مقامات در این وزارت مي گويند، ظرفيت تداوى معتادان هم اکنون یک در صد می باشد، اما به زودی این توانمندی به چهل در صد خواهد رسید.

عبدالقيوم ثامر سخنگوى وزارت مبارزه باموادمخدر، روز دوشنبه در دومین کنگره، جوانان در کابل گفت که با افزایش مراکز تداوی و توسعه کمپاین بر ضد مواد مخدر در تمام ولایت، تلاش می شود تا رقم معتادان در کشور کاهش یابد.

دومين کنفرانس کنگرهء جوانان افغانستان، روز گذشته با شرکت حدود 500 جوان از سراسر کشور در کابل آغاز به کار کرد.

در این کنفرانس چهار روزه، جوانان شرکت کننده، در مورد اضرار مواد مخدر و جلوگيرى از آن، آموزش مى بيننند و بعداً با استفاده از اين آموزش ها در ولايات خود، در راستای مبارزه با مواد مخدر و نجات معتادان کار می کنند.

سخنگوی وزارت مبارزه علیه مواد مخدر، همچنین اعلام کرد که در سال روان تلاش مي شود، مراکزصحى براى تداوى معتادان، به سطح زون ها ساخته شود تا معتادان بيشترى تداوى شوند.

وی همچنین گفت که سروی ابتدایی، نشان ميیدهد که کمپاين هاى آگاهى عامه که ازطريق اين وزارت به منظور جلوگيرى ازاعتياد و اضرار مواد مخدر صورت گرفته، موثر بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با زیاد شدن مراکز صحى و افزایش کمپاين آگاهى عامه از طريق کنگرهء جوانان، فيصدى تداوى معتادان  در آينده به چهل درصد برسد.

ظر فیت موجود برای تداوی معتادان یک در صد می باشد.

ضراراحمد مقبل وزير مبارزه باموادمخدر، در دومين کنفرانس کنگرۀ جوانان افغانستان در کابل گفت که  در حال حاضر، يک ميليون  تن در کشور معتاد می باشند که دولت صرف توانايى تداوى يک درصد آنها را دارد.

مقبل همچنین گفت که يک ميليون معتاد، به معنى موجوديت يک ميليون بيکار در کشور می باشد و همچنین باعث ایجاد مشکل برای یک ملیون خانواده می شود که  اين اوضاع مي توانداقتصاد فامیل های معتادان را با مشکل مواجه کند.

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر