Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

28˚C
10˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

15˚C
4˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا نسبتا ابری

9˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

28˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

بی اعتنایی بانک مرکزی به هشدارها در مورد کابل بانک

تهيه شده توسط کلید
دوشنبه 09 جوزا 1390 ساعت 08:28

بی اعتنایی بانک مرکزی به هشدارها در مورد کابل بانک

در یافته های کمسیون بررسی چگونگی به وجود آمدن بحران در کابل بانک روشن شده است که د افغانستان بانک به هشدارها در مورد کابل بانک بی اعتنایی کرده است.

مقامات ادارهء مبارزه با فساد اداری می گویند، یافته های کمسیونی که برای بررسی چگونگی به وجود آمدن بحران در کابل بانک ایجاد شده بود، نشان می دهد که این بانک مبلغ 912 ملیون دالر را در مقابل ضمانت و گاهی بدون ضمانت به متقاضیان قرض داده است.

پرداخت قرضه های با ضمانت و بدون ضمانت و بی اعتنایی د افغانستان بانک در مقابل پرداخت قرضه های بدون ضمانت کابل بانک به شماری از اشخاص و شرکت ها یکی از علت های به وجود آمدن بحران در این بانک است که مقامات ادارهء مبارزه با ارتشا و فساد اداری از آن نام می برند.

عزیز الله لودین رئیس ادارهء مبارزه با فساد اداری روز یکشنبه در تشریح یافته های کمسیون بررسی چگونگی به وجود آمدن بحران در کابل بانک، گفت که پیش از به وجود آمدن بحران در کابل بانک، ریاست امنیت 74  به د افغانستان بانک در رابطه به وضعیت کابل بانک اخطار داده بود، اما د افغانستان بانک به آن توجه نکرده است.

مقامات ادارهء مبارزه با ارتشا و فساد اداری می گویند، به نظر آنان؛ اشخاصی که در مقابل پول مردم بی اعتنایی کرده اند، باید مورد بازخواست ارگان های عدلی و قضایی قرار گیرند.

کمسیون بررسی چگونگی به وجود آمدن بحران در کابل بانک، به اساس فرمان رئیس جمهور کرزی ایجاد شد و در مدت یک ماه وضعیت بوجود آمده در کابل بانک و چگونگی بحران مربوط به این بانک را تحت بررسی قرار داد.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر