Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

19˚C
4˚C

قندهار فردا آفتابی

23˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

19˚C
3˚C

مزارشريف فردا آفتابی

-1˚C
-6˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
1˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا آفتابی

8˚C
-1˚C

زرنج فردا آفتابی

25˚C
9˚C

ميمنه فردا آفتابی

7˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

واگذاری کابل بانک به وزارت مالیه

تهيه شده توسط کلید
پنجشنبه 01 ثور 1390 ساعت 08:25

واگذاری کابل بانک به وزارت مالیه

مقامات در بانک مرکزی می گویند، مالکیت کابل بانک به وزارت مالیه سپرده می شود.

عبدالقدیر فطرت رئیس د افغانستان بانک روز چهارشنبه به صورت رسمی اسناد مالکیت کابل بانک را به رئیس خزاین وزارت مالیه تسلیم کرد.

فطرت در کنفرانس مطبوعاتی که به همین خاطر برگزار شد، گفت که کابل بانک به صورت مستقل و قانونمند تحت رهبری وزارت مالیه به کارش ادامه خواهد داد.

وی همچنین گفت که وزارت مالیه به صورت موقت سه تا شش ماه رهبری کابل بانک را برعهده خواهد داشت و پس از این مدت؛ این بانک برای واگذاری به بانک های بین المللی و ملی به داوطلبی گذاشته خواهد شد.

فطرت همچنین ابراز علاقه کرد که مسئولیت کابل بانک را بانک های معتبر بین المللی که دارای تجارب و امکانات خوب هستند، برعهده بگیرند.

رئیس دافغانستان بانک همچنین با تصریح بر اینکه سهم داران سابق کابل بانک هیچ سهم و ارتباطی با این بانک ندارند، از آنان خواست تا یک ماه دیگر در امضای تعهد باز پس دهی قروض این بانک اقدام کنند؛ درغیر آن با تعقیب عدلی و قضایی روبرو خواهند شد.

فطرت گفت که سهم داران کابل بانک 579 میلیون دالر را به صورت غیرقانونی از این بانک بیرون کرده و از آن در خریداری املاک در دبی و سرمایه گذاری در شرکت هوایی پامیر، گاز گروپ، کابل نفت، گلبهار سنتر و گلبهار تاورز استفاده کرده اند.

به گفته وی؛ دافغانستان بانک موفق شده؛ 47 میلیون دالر از پول های خارج شده را دوباره حاصل کند و همچنان وعدهء بازپس دهی 455 میلیون دالر از این قروض را بدست آورده است.

رئیس د افغانستان بانک همچنین گفت که ادارهء عالی نظارت بر تطبیق استراتیژی مبارزه با فساد اداری، برای تصفیهء قروض سهم داران سابق کابل بانک کار می کند، تا قروض حاصل شده از نزد این سهم داران در اختیار د افغانستان بانک قرار گیرد.

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر