Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

24˚C
7˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

9˚C
2˚C

زرنج فردا آفتابی

24˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

10˚C
2˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

بررسی وضعیت امنیتی در شورای امنیت ملی

تهيه شده توسط کلید
دوشنبه 29 حمل 1390 ساعت 09:12

بررسی وضعیت امنیتی در شورای امنیت ملی

در جلسهء شورای امنیت ملی، وضعیت عمومی امنیتی کشور مورد بررسی قرار گرفت.

در خبرنامهء که از سوی دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به رادیو کلید ارسال شده، ضمن اعلام این خبر آمده است که در این جلسه که روز یکشنبه و به ریاست حامد کرزی رئیس جمهور برگزار شد، میزان پیشرفت در ترتیب سند همکاری های ستراتیژیک بین افغانستان و امریکا نیز مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه، مسئولین نهاد های امنیتی گزارشات خویش را در مورد وضعیت عمومی امنیتی کشور ارائه کرده و از تدابیر اتخاذ شده از سوی ارگان های ذیربط در زمینه معلومات دادند.

بسم الله محمدی وزیر امور داخله، ضمن ارائهء معلومات در مورد سفرش به ولایات هرات، فراه، غور و نیمروز و وضعیت امنیتی حوزهء جنوب غرب، از اشتراکش در مراسم تدفین جنرال خان محمد خان قوماندان امنیهء ولایت قندهار نیز گزارش داد.

در خبرنامه علاوه شده که جنرال عبدالرحیم وردگ وزیر دفاع ملی نیز از  پیشرفت تحقیقات در مورد حادثهء تروریستی روز شنبه در مرکز نظامی دشت گمبیری ولایت لغمان معلومات داد و جلسهء شورای امنیت ملی فیصله کرد که تحقیقات در این مورد با سرعت بیشتر ادامه یابد.

در این جلسه همچنین در مورد سند همکاری های ستراتیژیک بین افغانستان و امریکا که از سوی دفتر مشاوریت امنیت ملی و وزارت خارجه ترتیب شده، بحث و تصمیم گرفته شد تا روی مسودهء این سند کار بیشتر صورت گیرد و در آیندهء نزدیک نهایی گردد.

در این جلسه، علاوه بر معاونان رئیس جمهور و شماری از مقامات حکومتی، قوماندان نیروهای ناتو در افغانستان، نمایندهء ملکی ناتو و سفیر امریکا در کابل نیز اشتراک داشتند.

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر