Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

21˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

25˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

19˚C
3˚C

مزارشريف فردا آفتابی

1˚C
-5˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
2˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

9˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

26˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

حامد کرزی: امریکا باید شرایط ما را بپذیرد!

تهيه شده توسط کلید
دوشنبه 22 حمل 1390 ساعت 11:40

حامد کرزی: امریکا باید شرایط ما را بپذیرد!

حامد کرزی رئیس جمهور امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی از بررسی پیشنهادات امریکا در مورد موافقت نامهء استراتیژیک به دولت افغانستان خبر داد و گفت که دولت افغانستان درصورتی این موافقتنامه را امضا می کند که شرایطش از جانب ایالات متحده امریکا پذیرفته شود.

وی در این کنفرانس خبری گفت که دولت افغانستان، درخواست مطرح شده از سوی امریکا در مورد موافقت نامه استراتیژیک را دریافت و آن را بررسی کرده و قرار است تا دو روز دیگر، خواست های دولت افغانستان نیز در این زمینه تحلیل، بررسی و تکمیل شود.

وی گفت که افغانستان شرایط معقول و منطقی را در این مورد ارائه خواهد کرد و پذیرش این شرایط به نفع ایالات متحده نیز خواهد بود.

کرزی همچنین گفت که تامین صلح و امنیت در افغانستان از اساسی ترین شرط ها و خواسته های دولت افغانستان در امضای موافقت نامه استراتیژیک با ایالات متحده امریکا می باشد.

آقای کرزی گفت که موضوع ایجاد پایگاه دایمی امریکا در افغانستان از سوی لویه جرگه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت و تنها در صورتی که لویه جرگه با آن موافقت کند، قابل قبول خواهد بود.

حامد کرزی همچنین در این کنفرانس خبری، به شایعهء برکناری دو وزیر از کابینه اش اشاره و خبر منتشر شده در این زمینه را رد کرد.

پیش از این در خبری به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال، گزارش شده بود که وزرای مالیه و دفاع از سمت های شان برکنار می شوند.

او همچنین در مورد مصئونیت سپرده ها در کابل بانک اطمینان داد و گفت که در این رابطه نیز از یک سال به این سو تحقیقات صورت گرفته و عوامل دخیل در قضایای این بانک به نهادهای عدلی و قضایی معرفی خواهند شد.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر