Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

23˚C
7˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
1˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا آفتابی

8˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

25˚C
9˚C

ميمنه فردا آفتابی

7˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

رئیس جمهور کرزی در پی تغییر کابینه

تهيه شده توسط کلید
شنبه 20 حمل 1390 ساعت 10:24

رئیس جمهور کرزی در پی تغییر کابینه

یک روزنامهء غربی در گزارشی، از تغییر در کابینهء رئیس جمهور کرزی خبر داده است.

به گزارش رادیو کلید، روزنامهء "وال استرتیت ژونال" با انتشار این گزارش که رئیس جمهور کرزی می خواهد دو تن از وزیران کابینهء خود را تغییر دهد، نوشته است که اين اقدام،  روابط آسيب ديده‌ء افغانستان و جامعه‌ء بين المللي را دچار مشكل می کند.

این روزنامه به نقل از دیپلومات های غربی و افغان که از آنها نام برده نشده، گزارش داده است که احتمالا جنرال عبدالرحيم وردك وزير دفاعلی ملی و داکتر حضرت عمر زخيلوال‌، وزير  مالیه، سمت های شان را از دست خواهند داد.

روزنامه، از این دو، به عنوان وزیرانی یاد کرده که روابط بسيار نزديكي با امريكا و هم پيمانانش دارند .

در گزارش همچنین آمده است که وحید عمر، سخنگوي رئيس جمهورهفتهء گذشته در پاسخ به سوال هايي در رابطه با تغييرات احتمالی در كابينه، ‌ گفته است که در مورد جزئيات تغییرات در کابینه، تصميم نهايي اتخاذ نشده است.

این گزارش از سوی وال استریت ژورنال در حالی منتشر می شود که تعدادی از وزارتخانه های حکومت، تاکنون بدون وزیر بوده و توسط سرپرست اداره می شوند.

بر اساس یک خبر دیگر، یکی از اعضای ولسی جرگه به رسانه ها گفته است که از سوی حامد کرزی رئیس جمهور، چهار تن به عنوان نامزد وزیر معرفی شده اند.

به گزارش رادیو کلید، محمد عارف رحمانى نمايندۀ غزنى در ولسى جرگه گفته است که فهرست شمارى از نامزد وزرا، از سوى حکومت به رئيس آن مجلس سپرده شده است.

رحمانى گفته است، اخبار موثقی در دست دارد که فهرست شمارى از نامزد وزرا پس از نشتی که در رياست جمهورى تدوير يافته، ترتيب شده است.

به گفته، رحمانى، در این فهرست؛ محمد اسماعيل بحيث نامزد وزارت انرژى و آب، داوود على نجفى به صفت نامزد وزارت ترانسپورت و هوانوردى، داکتر ثريا دليل به عنوان نامزد وزارت صحت عامه و انجنير اميرزى سنگين به صفت نامزد وزارت مخابرات و تکنالوجى معلوماتی، شامل مى باشند.

وی گفته است که احتمالا این فهرست در آجنداى جلسهء روز دوشنبهء ولسى جرگه، به بحث گرفته خواهد شد.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر