Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

21˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

25˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

19˚C
3˚C

مزارشريف فردا آفتابی

1˚C
-5˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
2˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

9˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

26˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

درخواست همكاري رئیس جمهور از مخالفين مسلح

تهيه شده توسط کلید - قیام
شنبه 06 حمل 1390 ساعت 08:28

درخواست همكاري رئیس جمهور از مخالفين مسلح

حامد کرزى رئیس جمهور، از مخالفين مسلح خواسته است تا با روند آغاز تامین حاکمیت ملی و خود کفایی عام و تام مردم افغانستان همکار شوند، تا این روند ملی پیروز گردد و دیگر بهانهء برای ماندن نیروهای خارجی در کشور وجود نداشته باشد.

در خبرنامۀ که از سوی دفتر سخنگوى رييس جمهور منتشر شده، آمده است که ريیس جمهور کرزى، اين تقاضا را شب جمعه، در بیانیۀ رادیویی خود مطرح کرده است .

در خبرنامه علاوه شده كه رئیس جمهور، یکبار دیگر از آنهایى که در خصومت و جنگ در برابر مردم و وطن قرار دارند، خواسته است تا از تخریب وطن و برادر کشی دست بکشند و به آغوش گرم وطن برگردند و از تمام حقوق و آزادی هایی که سایر هموطنان دارند، مستفید شوند.

اين درخواست از سوي رييس جمهور در حالي مطرح مي گردد كه مخالفين مسلح همواره بر خروج نيروهاى خارجى از افغانستان تاکيد کرده اند.

حامد کرزى در سخنرانى راديويي خود گفته است  که  در روز اعلام انتقال مسوولیت های دفاعی و امنیتی از نیروهای خارجی به نیروهای افغان،احساس ملی و غرور آفرینی را درچهره های جوانان نیروهای مسلح کشورمشاهده کرده است .

آقای کرزی بتاریخ دوم حمل سال روان، پروسهء انتقال مسئولیت از نیروهای بین المللی به نیروهای داخلی را اعلام کرد.

به گفتهء رئیس جمهور کرزی، قرار است در ماه سرطان سال جاری، مسئولیت تامین امنیت ولایت های کابل ( غیر از ولسوالی سروبی)، پنجشیر و بامیان و شهرهای هرات، مزار شریف، لشکرگاه و مهترلام به نیروهای داخلی سپرده شود.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر