Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

27˚C
9˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

12˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

27˚C
11˚C

ميمنه فردا نسبتا ابری

9˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

دیدار نمایندهء خاص امریکا با حامد کرزی

تهيه شده توسط کلید
چهارشنبه 11 حوت 1389 ساعت 11:16

دیدار نمایندهء خاص امریکا با حامد کرزی

مارگ گراسمن نمایندهء خاص امریکا در امور افغانستان و پاکستان روز سه شنبه در نخستین دیدار خود با رئیس جمهور حامد کرزی در لندن، بر گسترش همکاری های سه جانبه میان افغانستان، پاکستان و ایالات متحده تاکید کرد.

در خبرنامه ای که از سوی دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به نشر رسیده، آمده است که رئیس جمهور کرزی در محل اقامتش در شهر لندن با  نمایندۀخاص رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا در امور افغانستان و پاکستان دیدار و گفتگو کرده است.

در خبرنامه آمده است که رئيس جمهور کرزى ، تقرر مارک گراسمن را به حیث نمایندهء خاص رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا برای افغانستان و پاکستان تبریک گفته است.

رئیس جمهور ابراز امیدواری کرده است که مارک گروسمن بتواند در راستای تحکیم روابط هرچه بیشتر ایالات متحدۀامریکا با افغانستان و تحکیم صلح و ثبات در منطقه، نقش موثر بازی کند.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهور خطاب به گراسمن گفته است: "دولت افغانستان آرزومند است؛ همکاری میان سه کشور افغانستان، امریکا و پاکستان، بیش از پیش گسترش یابد و هر سه کشور بتوانند در تلاش های خویش در عرصهء مبارزه به تروریزم موفق گردند."

کرزی با تاکید بر همکاری منطقهء گفته است که فقط با همکاری سه جانبه و هماهنگ سازی فعالیت ها، می توانیم تروریزم که بیشتر در آن سوی سرحدات افغانستان پناهگاه دارند را شکست دهیم."

مارک گراسمن نیز در این دیدار به رئیس جمهور کرزی اطمینان داده و گفته است که تلاش می کند تا در گسترش روابط و هماهنگی در فعالیت ها میان سه کشور، نقش مؤثری داشته باشد.

مارک گراسمن به جای ریچارد هولبروک دیپلومات مشهور امریکایی که در ماه دیسمبر گذشته درگذشت، در این سمت تقرر یافته است.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر