Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

21˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

25˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

19˚C
3˚C

مزارشريف فردا آفتابی

1˚C
-5˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
2˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

9˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

26˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

هشدار وزارت اطلاعات و فرهنگ به رسانه های تصویری

تهيه شده توسط کلید
شنبه 30 دلو 1389 ساعت 08:38

هشدار وزارت اطلاعات و فرهنگ به رسانه های تصویری وزارت اطلاعات و فرهنگ با انتشار اعلامیهء از تمامی رسانه های تصویری خواست که از نشر" تصاویر مغایر ارزشهای دینی، فرهنگی و سنتی افغان ها" خود داری کنند.

به گزارش رادیو کلید، در این اطلاعیه تصریح شده است که اگر هر رسانه ای بعد از نشر این اطلاعیه، به پخش تصاویر غیر مجاز ادامه دهد، به لوي سارنوالي معرفی خواهد شد.

سید مخدوم رهین وزیر اطلاعات و فرهنگ همچنین در مصاحبهء با بی بی سی گفته است، شماری از مردم از تصاویری که در برخی از تلویزیونها نشر می شود، ناراضی اند و بارها به وزارت اطلاعات و فرهنگ مراجعه کرده و خواستار توقف نشرتصاویری شده اند که خلاف فرهنگ و سنن اسلامی و افغانی است.

رهین تاکید کرده است که آنچه وزارت اطلاعات و فرهنگ از رسانه های تصویری خواسته، در واقع خواست شمار قابل ملاحظهء از مردم افغانستان است و هیچ ربطی به آزادی بیان، آزادی فکر و آزادی رسانه ها ندارد.

اگرچه در اطلاعيه وزارت اطلاعات و فرهنگ به مورد صريحي اشاره نشده، اما كارشناسان مي گويند، هدف وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان، سریالهای خارجي است كه در تلويزيون هاي خصوصي به نشر مي رسند.

وزیر اطلاعات و فرهنگ در مصاحبه با بي بي سي گفته است كه اجازه نمی دهد ارزشهای دینی و فرهنگی كشور در بازار رقابت های تجاری رسانه های تصویری ليلام شود.

 

 

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر