Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

21˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

25˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

19˚C
3˚C

مزارشريف فردا آفتابی

1˚C
-5˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
2˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

9˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

26˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

باید با ایران، اقدام بالمثل صورت گیرد

تهيه شده توسط کلید
سه شنبه 21 جدي 1389 ساعت 18:14

باید با ایران، اقدام بالمثل صورت گیرد

اتاق تجارت و صنایع افغانستان هشدار داده است که اگر دولت ایران تا یک هفته ی دیگر، کاروان حامل مواد نفتی تاجران افغان را آزاد نکند، آنان در برابر این اقدام حکومت ایران به اقدام بالمثل دست خواهند زد.

محمد قربان حقجو رییس هیأت عامل اتاق تجارت و صنایع در یک نشست خبری در کابل، آزاد نکردن کاروان مواد نفتی تاجران افغان از سوی حکومت ایران را، نتیجه بی توجهی حکومت افغانستان خوانده اظهار داشت که کشورهای همسایه به ویژه ایران و پاکستان، از اینگونه برخورد حکومت افغانستان سوء استفاده می کنند.

به گفته حقجو، در حال حاضر نزدیک به 1900 تانکر تیل تاجران افغان در مرز شرقی ایران متوقف می باشند و مرزبانان ایرانی همه روزه یکصد دالر از هر تانکر به عنوان جریمه پول می گیرند.

مسئولان اتاق تجارت می گویند که حکومت ایران باید مسایل سیاسی را، از موضوعات اقتصادی و اجتماعی تفکیک نموده و هرچه زودتر، تانکرهای متوقف شده‌ی تاجران افغان را آزاد سازد، در غیر آن ایران در برابر اقدامات جدی تاجران و سرمایه گذاران افغان قرار خواهد گرفت.

گفته می شود با توقیف کاروان حامل مواد نفتی تاجران افغان در خاک ایران که نزدیک به یک ماه می گذرد، نه تنها بیش از 20 درصد افزایش در بهای تیل در بازار های افغانستان رونما شده، بل به گفته مسوولان اتاق تجارت، نزدیک به 100 ملیون دالر ضربه اقتصادی به افغانستان وارد نموده است.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر