Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

19˚C
4˚C

قندهار فردا آفتابی

23˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

19˚C
3˚C

مزارشريف فردا آفتابی

-1˚C
-6˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
1˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا آفتابی

8˚C
-1˚C

زرنج فردا آفتابی

25˚C
9˚C

ميمنه فردا آفتابی

7˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

عضویت «افغانستان بانک» در بانک ایکو پذیرفته شد

تهيه شده توسط کلید
چهارشنبه 15 جدي 1389 ساعت 07:52

عضویت «افغانستان بانک» در بانک ایکو پذیرفته شد

در یازدهمین نشست سران کشور های سازمان همکاری های اقتصادی یا ایکو در شهر استانبول، عضویت افغانستان بانک در بانک این سازمان پذیرفته شد که مراحل اجرایی آن در حال نهایی شدن است و افغانستان بانک با پرداخت 23 ملیون دالر در پنج سال آینده با اَقساط مساوی از سهولت های بانکی این سازمان مستفید خواهد شد.

هم‌زمان با تلاش های افغانستان بانک در جهت تقویه بانکداری در افغانستان مقامات این بانک می گوین: افغانستان پس از کسب عضویت در بانک سازمان همکاری های اقتصادی یا ایکو می تواند از تسهیلات اعتباری و مالی این بانک در حوزه های مانند رشد و توسعه تجارت، سرمایه گذاری، ترانسپورت، معادن، زراعت و سایر بخش ها به صورت موثر استفاده نماید.

عبدالقدیر فطرت رییس دافغانستان بانک روز سه شنبه در یک نشست خبری گفت: بانک ایکو با فراهم نمودن خدمات کم‌هزینه مالی در بخش های مختلف، افغانستان را کمک خواهد کرد.

آقای فطرت هم چنان گفت: مطابق با قانون، افغانستان بانک می تواند از طریق همکاری های بین المللی پولی، عضویت در سازمان های بین المللی را که هدف آن ثبات پولی و اقتصادی باشد، بدست آورد.

در حال حاضر کشور های ترکیه، پاکستان و ایران عضویت بانک ایکو را دارند و کشور های آذربایجان و قزاقستان نیز آمادگی شان را برای پیوستن به این بانک، ابراز داشته اند.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر