Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

21˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

27˚C
9˚C

هرات فردا آفتابی

21˚C
5˚C

مزارشريف فردا آفتابی

1˚C
-4˚C

غزنی فردا نسبتا ابری

14˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

12˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

27˚C
11˚C

ميمنه فردا نسبتا ابری

9˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

نظری: سخنگويان هردو کميسيون بايد به لوی‌سارنوالی بيايند

تهيه شده توسط کلید
يكشنبه 07 قوس 1389 ساعت 09:14

نظری: سخنگويان هردو کميسيون بايد به لوی‌سارنوالی بيايند

لوی‌سارنوالی کشور می‌گوید که سخنگو‌های کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی، باید تا روز يكشنبه (امروز) برای پاسخگویی به لوی‌سارنوالی حاضر شوند.

رحمت الله نظری، معاون لوی‌سارنوالی در بخش نظارت، عصر روز شنبه در کابل به خبرنگاران گفت: امر جلب احمد ضیا رفعت (سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی) و نور محمد نور (سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات) را پس از ظهر روز پنجشنبه به پولیس کابل داده است، اما به گفته او به خاطر رخصتی دولتی، نتوانسته اند کاپی این جلب را به هر دو کمیسیون نیز بفرستند.

نظری گفت: کاپی‌های این جلب را روز شنبه به کمیسیون‌های یادشده فرستاده اند.

موصوف افزود:" تا روز یکشنبه باید هردو سخنگو برای تحقیق به لوی‌سارنوالی حاضر شوند."

معاون لوی‌سارنوالی در بخش نظارت همچنان اضافه کرد: اگر سخنگویان هردو کمیسیون انتخاباتی به این اداره نیایند، با آن‌ها برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

معاون لوی‌سارنوالی در بخش نظارت گفت: کمیسیون شکایات انتخاباتی بدون دریافت نظر لوی‌سارنوالی، ۵۹ نامزد معرفی‌شده به اتهام تقلب در انتخابات را برنده انتخابات ولسی جرگه اعلام نموده است.

بر اساس گفته‌های رحمت الله نظری ۲۱ تن از این افراد، وکیل برحال ولسی جرگه و ۳۸ تن دیگر شان نامزدان تازه انتخابات اند که در فهرست نهایی در جمله برنده‌های انتخابات قرار دارند.

به همین گونه ،معاون لویی سارنوال گفت که کار تحقیق از ۹ فرد بازداشت شده متهم به تقلب در انتخابات همچنان ادامه دارد، اما او در این مورد جزئیاتی بیشتر نداد.

معاون لوی‌سارنوالی همچنان از اعلام ممنوع الخروجی سه تن که یکى از آن‌ها تبعه خارجی است نیز خبرداده، گفت:  شفیق الله کوهستانی، مسئول تکنالوژی معلوماتی کمیسیون مستقل انتخابات همراه با یک افغان دیگر و یک تبعه خارجی، از سوی لوی‌سارنوالی ممنوع الخروج اعلام شده اند.

او در حالی که از مدرک ویدیويی علیه تبعه خارجی خبرداد، گفت که این شخص خود را ناظر اتحادیه اروپا در انتخابات معرفی نموده است.

نظری افزود : تصاویر ویدیویى این نفر را در زمان اخذ پول پیش خود داریم.

اما او هویت مکمل این خارجی ویک افغان دیگر را افشا نکرد.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر