Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

23˚C
7˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
1˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا آفتابی

8˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

25˚C
9˚C

ميمنه فردا آفتابی

7˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

ناتو مسئولیت‌های امنیتی را به افغان‌ها می‌سپارد

تهيه شده توسط کلید
يكشنبه 30 عقرب 1389 ساعت 09:30

ناتو مسئولیت‌های امنیتی را به افغان‌ها می‌سپارد

ناتو روز شنبه طرح تسلیم‌دهی مسئولیت‌های امنیتی به نیرو‌های داخلی را تا سال 2014 میلادی تصویب کرد. این طرح میان رییس جمهور کرزی و اندریس فوگ راسموسن، منشی عمومی ناتو امضا شد.

رییس جمهور کرزی و چهل و هشت رهبر کشور‌های که مصروف مبارزه در افغانستان اند، به این استراتیژی که خروج نیرو‌های بین المللی را به همراه دارد، توافق کردند.

اندریس فوگ راسموسن گفت که مسئولیت تسلیم دهی امور امنیتی به نیرو‌های افغان از سال آینده آغاز خواهد شد.

او با رییس جمهور کرزی و بان کی مون منشی عمومی سازمان ملل متحد در یک نشست خبری حضور یافت و تاکید کرد که متحدین ناتو پس از انتقال مسئولیت‌های امنیتی به نیرو‌های افغان هم در این کشور باقی خواهند ماند تا از رفتن افغانستان به سوی یک بحران جلوگیری شود.

حامد کرزی پس از امضای این تفاهم نامه گفت: از این که در اين اجلاس، روی تقاضا‌های افغانستان رسیدگی شده، خرسند است.

کرزی همچنان گفت که در مورد نگرانی‌های افغان‌ها در رابطه به تلفات افراد ملکی، زندانی ساختن و تلاشی خانه‌ها، مقامات ناتو را آگاه ساخته است

منشی عمومی ناتو نیز گفت که این سازمان از سال آینده کاهش نیرو‌های خود را از افغانستان آغاز خواهد کرد و تا سال 2014 میلادی تمامی مسئولیت‌ها به نیرو‌های افغان سپرده خواهد شد.

بر بنیاد این طرح، از اغاز سال آینده، نیرو‌های کشور، رهبری عملیات‌های نظامی را به عهده خواهند گرفت. این اقدام از ولسوالی‌ها و برخی ولایات، بر اساس وضعیت آغاز می‌شود و به صورت تدریجی در تمام کشور گسترش خواهد یافت.

همزمان با اظهارات رییس جمهور کرزی و منشی عمومی ناتو، بانکی مون منشی عمومی سازمان ملل متحد با اشاره به طرح انتقال مسئولیت‌های امنیتی در افغانستان گفت: برای نیرو‌های افغان هدفی در نظر گرفته شده است که آنها تا پایان سال 2014 میلادی همه مسئولیت‌های امنیتی کشور را به عهده گیرند.

منشی عمومی ناتو هم اشاره کرد: با وجود این همه، ناتو به همکاری خود را با افغان‌ها ادامه خواهد داد.

به گفته اندریس فوگ راسموسن، آنها به نقش حمایتی در افغانستان ادامه خواهند داد.

او افزود: من و رییس جمهور کرزی پیمان شراکت درازمدت را امضا کردیم که پس از ماموریت جنگی هم آن را ادامه خواهیم داد. اگر دشمنان افغانستان این اندیشه را دارند که تا زمانی منتظر خواهند ماند که ما این کشور را ترک کنیم، این اندیشه آنها نادرست است. ما تا زمانی در افغانستان خواهیم ماند که وظیفه خود را به پایان برسانیم.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر