Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

23˚C
7˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
1˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا آفتابی

8˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

25˚C
9˚C

ميمنه فردا آفتابی

7˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

احمدی‌نژاد به قانون شکنی متهم شد

تهيه شده توسط کلید
پنجشنبه 06 عقرب 1389 ساعت 10:53

احمدی‌نژاد به قانون شکنی متهم شد

پس از آن که حکومت ایران پرداخت پول نقد به رییس دفتر آقای کرزی را تأييد كرد، برخی از نمایندگان مجلس ایران، حکومت احمدی نژاد را به خاطر پرداخت پول به عمر داوود زی، رییس دفتر آقای حامد کرزی، به قانون‌شکنی متهم کردند.

قدرت الله علی‌خانی، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی ایران روز گذشته با اظهار بی‌اطلاعی شماری از نمایندگان مجلس کشورش از پرداخت پول از سوی حکومت احمدی نژاد به رییس دفتر حامد کرزی، گفت: «طبق اصل هشتاد قانون اساسی، هرگونه کمک به دولت‌ها و کشورهای دیگر باید با تصویب مجلس باشد.»

این نماینده معترض در بخش دیگر اعتراض‌هایش گفت: "چرا وقتی کمک می‌کنیم این اقدام از طریق ريیس دفتر (عمر داوود زی) انجام می‌شود؟ این گونه کمک‌ها باید در چارچوب قوانین و مقررات پرداخت شود."

آقای علی‌خانی در بخش دیگری از اعتراضاتش افزود که کمک‌های ایران به حکومت افغانستان باید به صورت رسمی و علنی صورت گیرد، نه نقدی و غیر رسمی.

همچنان سایت انترنتی «پارلمان نیوز» که متعلق به فراکسیون اقلیت مجلس ایران است، روز سه شنبه نوشت: هفت نماينده اصلاح‌طلب مجلس شوراي اسلامي با طرح سؤالي از منوچهر متكي، وزير امورخارجه پرسيده اند: ميزان كمك‌هاي نقدي پرداخت شده به دفتر رييس جمهور افغانستان، آقاي حامد كرزي كه از سوي ايشان نيز تأييد شده است  در طول پنج سال گذشته چقدر بوده است و مستند قانوني اين پرداخت‌ها چه بوده و به تصويب چه مراجعي در كشور رسيده است و چگونه هزينه شده است؟

به گزارش این سایت، جمشيد انصاري، محمد رضا تابش، حسين هاشميان، قدرت الله علي‌خاني و محمد حسين مقيمي، احمد مهدي شهرياري و شكور اكبرنژاد از امضا كنندگان اين سؤال اند.

این منبع،‌ پرسش‌های مطرح‌شده توسط این نمایندگان را به شرح زیر نوشته است:

1- ميزان اين كمك‌ها در طول 5 سال گذشته به تفكيك هر سال چه قدر بوده است؟

2- مستند قانوني اين پرداخت‌ها چه بوده و اصل و ميزان آن به تصويب چه مرجعي در كشور رسيده است؟

3- آيا دولت ايران از محل و نحوه هزينه اين كمك‌ها از سوي رييس جمهور افغانستان اطلاع داشته است و امكان ارائه گزارشي در اين مورد وجود دارد يا خير؟

4- محل تأمين منابع اين كمك‌ها در قوانين بودجه سَنَواتي را اعلام فرماييد.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر