Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

21˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

25˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

19˚C
3˚C

مزارشريف فردا آفتابی

1˚C
-5˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
2˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

9˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

26˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

شورای وزیران، صلاحیت‌های پارلمان را محدود کرده است

تهيه شده توسط کلید
يكشنبه 02 عقرب 1389 ساعت 09:03

شورای وزیران، صلاحیت‌های پارلمان را محدود کرده است

پارلمان کشور تصمیم اخیر شورای وزیران در مورد محدوديت تماس‌های پارلمان و قوه اجرائیه از طریق وزارت دولت در امور پارلمانی را مورد انتقاد قرار داده و آن را یک نوع محدودیت روی صلاحیت‌های پارلمان می‌داند.

هر چند این نخستین بار نیست که تصمیم حکومت، مورد انتقاد قوهٔ مقننه قرار گرفته و قبلاً نیز بعضی از تصامیم حکومت و مخصوصاً شورای وزیران، با واکنش‌های شدید پارلمان مواجه شده است، ولی تصمیم تازه شورای وزیران در خصوص تنظیم تماس‌های اعضای پارلمان با وزرای دولت از طریق وزارت  امور پارلمانی شدیداً مورد انتقاد اعضای پارلمان قرار گرفته و آن را محدود ساختن صلاحیت‌های پارلماني دانسته اند.

شورای وزیران اخيرا  طرح وزارت دولت در امور پارلمانی در خصوص هر نوع تماس پارلمان با قوه اجرائیه و ارسال مکتوب‌ها از طریق وزارت دولت در امور پارلمانی را مورد تصویب قرار داده و در كنار آن فيصله كرده است كه هر نوع خواست اعضای پارلمان در امور مربوط به وزارت‌ها و ادارات اجرایی، بعد از تأیید و موافقه دفتر وزیر دولت در امور پارلمانی صورت گیرد.

مقامات وزارت دولت در امور پارلمانی می‌گویند: هدف آن‌ها از تصمیم اخیر شورای وزیران در مورد تماس‌های قوه اجرائیه با ارگان‌های دولتی از طریق وزارت دولت در امور پارلمانی، تنظیم بهتر امور از طریق این دفتر مي‌باشد.

وزارت دولت در امور پارلمانی پنج سال قبل در تشکیلات حكومت، فعالیت‌های خود را آغاز کرد و هدف از ایجاد این دفتر، تنظیم بهتر اجرائات پارلمان با اداره‌های دولتی کشور خوانده شده است.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر