Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

19˚C
6˚C

قندهار فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

هرات فردا آفتابی

21˚C
5˚C

مزارشريف فردا نسبتا ابری

1˚C
-4˚C

غزنی فردا آفتابی

15˚C
4˚C

جلال آباد فردا آفتابی

14˚C
4˚C

باميان فردا نسبتا ابری

10˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

28˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

ثبت 130 مورد شکایت در ارتباط با تخلفات انتخاباتی

تهيه شده توسط کلید
دوشنبه 29 سنبله 1389 ساعت 10:25

ثبت 130 مورد شکایت در ارتباط با تخلفات انتخاباتی کمیسیون شکایات انتخاباتی می گوید: تا کنون نزدیک به 130 شکایت را در ارتباط با تخلفات انتخاباتی دریافت کرده است.
احمد ضیا رفعت، سخنگوی این کمیسیون گفته است: علاوه بر این شکایت ها، حدود 1500 شکایت دیگر نيز از طریق تلفون به ثبت رسیده است.
در همین حال، جانداد سپین غر، رییس اجرايي بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه (فيفا) گفته است که ناظران این بنیاد، چندین مورد از تخلفات انتخاباتی را در مناطق مختلف کشور ثبت کرده اند.
وی شماری از این تخلفات را "مایه نگرانی" دانست و افزود: کمیسیون شکایات انتخاباتی در باره بررسی آنها صلاحیت های قانونی کافی دارد و این می تواند مایه امیدواری باشد.
سپین غر افزود: هنوز فرصت کافی وجود دارد که این تخلفات از سوی کمیسیون شکایات انتخاباتی و کمیسیون مستقل انتخابات به صورت دقیق بررسی شود.
از سویی دیگر، فضل احمد معنوی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات هم تایید کرده است که در جریان انتخابات مشکلاتی وجود داشته است، اما او آن را مایه نگرانی زیاد نمي داند.
رئیس کمیسیون شکایات انتخاباتی گفته است، تا زمانی که شکایت های مطرح شده از سوی کمیسیون شکایات انتخاباتی بررسی نشده، نتایج آن را اعلام نخواهد کرد.
این در حالی است که متحدان بین المللی افغانستان، "شجاعت" رای دهندگان افغان برای شرکت در انتخابات را ستوده اند.

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر