Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

20˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

24˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

22˚C
6˚C

مزارشريف فردا آفتابی

2˚C
-1˚C

غزنی فردا آفتابی

15˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

10˚C
2˚C

زرنج فردا آفتابی

24˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

11˚C
3˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

استفاده گسترده از کارت های جعلی رای دهی در سراسر کشور

تهيه شده توسط کلید گروپ
شنبه 27 سنبله 1389 ساعت 16:08

استفاده گسترده از کارت های جعلی رای دهی در سراسر کشور

ابوبکر جبار خیل گزارشگر کلید از ولسوالی میربچه کوت ولایت کابل گزارش می دهد، 29 تن به اتهام استفاده از کارت های جعلی رای دهی، توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند.

 

همچنین گزارش شده که از سایت رای دهی لیسه عبدالحی حبیبی در ناحیه بینی حصار شهر کابل، 21 کارت جعلی رای دهی کشف شده و چندین تن به اتهام استفاده از این کارت ها دستگیر شدند.

علاوه بر این گزارشگر ما می گوید، در سایت لیسه عبدالحی حبیبی کارمندان کمیسیون انتخابات افراد خورد سن هستند.

گزارشگر کلید از سایت رای دهی مکتب متوسطه نمبر 19 جمال مینه شهر کابل خبر داده که تعدادی خانم ها کارت های جعلی بدون عکس داشته و قصد رای دهی داشتند ولی کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات در این سایت مانع آنها شدند.

گفته شده، این خانم ها از نام خود و اطلاعاتی که در کارت رای دهی درج شده بود، هیچ اطلاعی نداشتند.

از سوی دیگر شیر احمد گزارشگر دیگر کلید از لیسه زرغونه شهر کابل گزارش می دهد، یک کاندید به نام شآه آغا 12 تن از طرفداران خود را وارد یک سایت رای دهی کرده بود و سعی داشت توسط کارت های جعلی که در پاکستان چاپ شده بود به نفع خود رای به دست آورد.

4 تن این افراد مرد و متباقی آنان زن هستند.

از ولایت دایکندی نیز خبر می رسد که با نزدیک شدن به ساعت چهار پس از چاشت، شمار رای دهنده گان نیز رو به کاهش است.

با این حال شماری کارت های جعلی رای دهی که سه تن در همین ولایت سعی داشتند توسط آنان مجددا رای دهند کشف و عاملین آن دستگیر شدند.

بر بنیاد گزارشی دیگر، در منطقه پل چرخی شهر کابل لیسه عالی صلح که مرکز رای دهی کوچی ها محسوب می شده است ساعت یک بعد از ظهر باز شده و چندین مرکز دیگر نیز در همین منطقه، ساعت دوازده و دوازده و نیم پس از چاشت باز شده اند.

از جانب دیگر در نتیجه درگیری میان ولسوال و زورمندان منطقه در ولسوای اندر ولایت غزنی بسیاری مراکز در این ولسوالی بسته شده اند و مردم همچنان در صفوف طولانی، منتظر باز شدن سایت ها، برای استعمال رای خود هستند.

از ولسوالی سروبی نیز خبر می رسد که سایت های رای دهی در منطقه شهرک این ولسوالی با کمبود کارکنان زن مواجه هستند و این موضوع باعث شده که تا حال بسیاری زنان نتوانند رای بدهند.

قرار است انتخابات تا ساعت 4 بعد از ظهر ادامه يابد و پيش بيني مي شود، در طول امروز حدود 10 ميليون افغان واجد شرايط با حضور در پاي صندوق‌هاي رأي از ميان 2500 كانديدا، 249 تن را براي کرسی های ولسی جرگه انتخاب كنند.

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (1)

نوشتن نظر