Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

19˚C
6˚C

قندهار فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

هرات فردا آفتابی

21˚C
5˚C

مزارشريف فردا نسبتا ابری

1˚C
-4˚C

غزنی فردا آفتابی

15˚C
4˚C

جلال آباد فردا آفتابی

14˚C
4˚C

باميان فردا نسبتا ابری

10˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

28˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

واكنش مجدد پتريوس به ضرب الاجل خروج از افغانستان

تهيه شده توسط کابل
سه شنبه 02 سنبله 1389 ساعت 10:06

واكنش مجدد پتريوس به ضرب الاجل خروج از افغانستان

 

جنرال دیوید پتريوس، قوماندان نیروهای ناتو در افغانستان، در مصاحبه ای با بی بی سی گفته است، اگر احساس کند ضرب الاجل تعیین شده توسط رئیس جمهور  امریکا برای خروج نظامی امریکایي ها از افغانستان "بیش از اندازه مخاطره آمیز است" این نظر خود را با وی در میان خواهد گذاشت.

باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا، گفته است، نیروهای امریکایی از ماه جولاي سال آینده خروج از افغانستان را آغاز خواهند کرد.

دیوید پتريوس افزود: گرچه قرار است روند خروج نظامی در ماه جولاي سال آینده آغاز شود، ولی تعیین این تاریخ به معنی آن نیست که نیروهای امریکایی به طور دستجمعی افغانستان را ترک خواهند کرد.

وي همچنين گفت، اگر او ضرب الاجل تعیین شده برای آغاز خروج نظامی از افغانستان را غیر واقع بینانه یا خطرناک بداند؛ در چنین صورتی، به عنوان یک نظامی، نظر کارشناسی خود را با رئیس جمهور امریکا در میان خواهد گذاشت.

پتريوس در اين مصاحبه همچنين گفته است، نگرانی حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان را در مورد تلفات غیرنظامی در عملیات علیه شورشیان طالبان درک می کند و به همين خاطر مي خواهد سیاست جنرال مک کریستال، فرمانده سابق نیروهای ناتو را در مورد کاهش تلفات دنبال كند.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر