Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

27˚C
9˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

12˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

27˚C
11˚C

ميمنه فردا نسبتا ابری

9˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

افزايش حملات بر كارمندان موسسات امدادرساني در افغانستان

تهيه شده توسط کلید
شنبه 30 اسد 1389 ساعت 08:31

افزايش حملات بر كارمندان موسسات امدادرساني در افغانستان

سازمان ملل متحد اعلام كرده كه حمله به کارمندان امدادرسانی در افغانستان در شش ماه اول سال 2010، به تناسب سال گذشته افزایش یافته است.

طبق اعلام سازمان ملل متحد، افغانستان، یکی از خطرناک ترین کشورها در جهان برای امدادگران شناسایی شده که در آن، علاوه بر تهدید مستقیم طالبان و سایر گروه های مسلح، ادامه خشونتها و انفجارهای کنار جاده ای نیز جان امدادگران را با خطر روبرو می کند.

این سازمان می گوید، در شش ماه اول سال جاری میلادی، هفت کارمند امداد رسانی در افغانستان کشته شده و 63 تن دیگر هدف اختطاف گران قرار گرفته اند، در حالی که براساس آمار این سازمان، 19 کارمند دیگر امدادرسانی مورد حمله مستقیم قرار گرفته و در 47 مورد دیگر نیز کارمندان امدادرسانی تهدید شده اند.

در اعلامیه ای که از سوی سازمان ملل متحد منتشر شده، با ادای احترام به امدادگرانی که جانهای خود را از دست داده اند، آمده است: "امدادگران معمولا تحت شرایط دشوار کار می کنند و برای کمک رسانی، جانهای خود را با خطر روبرو می کنند."

تازه ترین مورد حمله به کارمندان نهادهای خیریه در افغانستان به سه هفته پیش بر می گردد که مردان مسلح، هشت داكتر خارجی را با دو نفر از همکاران افغان شان در شرق افغانستان به قتل رساندند.

سازمان ملل متحد با انتشار اين گزارش، از تمامی جناح های درگیر در افغانستان خواسته است تا به کار امدادرسانی احترام گذاشته و کارمندان خیریه را هدف قرار ندهند.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر