Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

19˚C
6˚C

قندهار فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

هرات فردا آفتابی

21˚C
5˚C

مزارشريف فردا نسبتا ابری

1˚C
-4˚C

غزنی فردا آفتابی

15˚C
4˚C

جلال آباد فردا آفتابی

14˚C
4˚C

باميان فردا نسبتا ابری

10˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

28˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

کرزی: تامین امنیت ظرف 4 سال آینده به افغان ها سپرده شود

تهيه شده توسط کلید
سه شنبه 29 سرطان 1389 ساعت 11:27

کرزی: تامین امنیت ظرف 4 سال آینده به افغان ها سپرده شود

رییس جمهور کرزی در جریان افتتاح کنفرانس امروز، سخنان خود را با تاکید بر ایجاد یک جدول زمانی برای واگذاری مسوولیت تامین امنیت به نیروهای افغان آغاز کرد.

آقای کرزی از وزرای خارجه بیش از 40 کشور کمک کننده که در این کنفرانس حضور دارند خواست، با سپردن مسوولیت تامین امنیت به نیروهای امنیتی افغان ظرف 4 سال آینده موافقت صورت گیرد.

این سخنان کرزی اشاره به تسریع آموزش نیروهای افغان و رشد مهارت های نیروهای اردو و پولیس کشور می باشد تا زمینه خروج بیش از یکصد هزار نیروهای ناتو و امریکایی از افغانستان فراهم گردد مسئله ای که یکی از شروط اصلی مخالفین مسلح حکومت کابل برای حاضرشدن بر سر میز مذاکره می باشد.

از سوی دیگر بان کی مون سرمنشی سازمان ملل متحد شخصی که کنفرانس کابل را به صورت مشترک با حامد کرزی رهبری می کند بر یک برنامه اساسی برای حکومت داری خوب و مبارزه جدی علیه فساد اداری در افغانستان تاکید کرد.

در همین حال رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش از دونرهای بین المللی خواست، صلاحیت بیشتری برای مصرف میلیون ها دالر کمک های بین المللی به حکومت افغانستان داده شود زیرا به گفته وی تنها 20 درصد کمک ها توسط دولت افغانستان و متباقی از سوی انجوها و سایر نهادهای بین المللی در افغانستان به مصرف می رسد که این موضوع موثریت نتیجه بخش بودن کمک ها را پایین آورده است.

ولی بر این خواسته در حالی تاکید می شود که امریکا و متحدین آن، همواره خواهان ضمانت حکومت افغانستان، برای مبارزه جدی علیه فساد اداری هستند.

با این حال آقای کرزی دستور داده که برای شفافیت در کارکردهای ادارات دولتی، برنامه مالی ویژه ای به اجرا گذاشته شود.

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر