Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

23˚C
7˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
1˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا آفتابی

8˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

25˚C
9˚C

ميمنه فردا آفتابی

7˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

واكنش اكسفام در مورد كنفرانس ها براي افغانستان

تهيه شده توسط كليد
دوشنبه 28 سرطان 1389 ساعت 13:01

واكنش اكسفام در مورد كنفرانس ها براي افغانستان

در آستانه برگزاری کنفرانس بین‌المللی کابل، موسسه بین‌المللی آکسفام با انتشار گزارشي در مورد کنفرانس‌های بین‌المللی که تاکنون در مورد افغانستان برگزار شده، با اشاره به اينكه این کنفرانس‌ها دستاورد اندکی در پی داشته، گفته است كه کنفرانس کابل بايد يک نقطه عطف باشد، نه يک فرصت از دست رفته.

آکسفام با تاکید بر این که «وعده‌های خشک و خالی بس است: مردم افغانستان خواهان عمل واقعی‌اند»، از شرکت‌کنندگان کنفرانس کابل خواسته است تا به ريشه هاي بحران موجود در افغانستان توجه كرده و مردم عادي افغانستان را در گريز از فقر كمك كنند.

موسسه آکسفام از نحوه مصرف کمک‌ها نیز انتقاد کرده و گفته است كه در جريان نه سال گذشته، با وجود بيشتر از 40 میلیارد دالر کمک به افغانستان، میليون‌ها افغان در فقر به سر می‌برند. وضع امنيتی در وخيم‌ترين حالت پس از سقوط طالبان قرار دارد . در گزارش اكسفام از علاقه کشورهای تمويل‌کننده به تمركز روي استراتيژي نظامی نيز انتقاد شده است.

خانم اشلی جکسون، مسوول بخش عدالت خواهي آکسفام در افغانستان گفته است:  افغان‌ها کنفرانس‌هایی که در آن وزيران كشورها در مورد آينده کشورشان گپ مي زنند را تماشا می‌کنند، اما از اينكه هيچ چيز تغيير نمی‌کند، مردم خسته شده اند.

به گفته وي افغان‌ها كار می‌خواهند. آن‌ها زمانی که در سرک‌ها راه می‌روند، می‌خواهند در امنيت باشند. آن‌ها در شفاخانه‌های‌شان داکتر می‌خواهند و آرزو داند كه در مكتب هاي شان استادان مناسب داشته باشند.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر