Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

27˚C
9˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

12˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

27˚C
11˚C

ميمنه فردا نسبتا ابری

9˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

طرح مصالحه با طالبان حمایت متحدین را با خود دارد


سه شنبه 06 دلو 1388 ساعت 13:48

طرح مصالحه با طالبان حمایت متحدین را با خود دارد

کلید * ششم دلو 1388

رییس جمهور کرزی در استانبول گفته است، تلاش های حکومت افغانستان برای مصالحه با طالبان به شمول ایالات متحده امریکا و اروپا از حمایت سایر متحدین این کشور برخوردار است.

کرزی ادامه داده است که، جامعه بین المللی مشروط بر این از برنامه او برای مصالحه با طالبان حمایت می کند که طالبان از جنگ دست بکشند.

کرزی به دنبال گفتگو با روسای جمهور پاکستان و ترکیه افزود، در کنفرانس لندن تقاضا خواهد کرد تا نام های طالبان از فهرست سیاه بیرون شوند.

کرزی دیروز در استانبول پس از جلسه سه جانبه روسای جمهور پاکستان و ترکیه در یک کنفرانس خبری مشترک با آصف علی زرداری رییس جمهور پاکستان در ارتباط به گفتگوهای صلح با طالبان گفت، حکومت افغانستان از قبل روی این امر تاکید داشته است، آن عده گروه هایی که با القاعده و سایر گروه های تروریستی ارتباط ندارند باید به زنده گی عادی برگردند.

ولی به گفته وی در گذشته جامعه بین المللی از این تلاش های افغانستان حمایت نمی کرد، اما حال متحدان جهانی افغانستان چه امریکا و یا اروپا از این روند حمایت می کنند.

همچنین به دنبال دیدار رهبران افغانستان، پاکستان و ترکیه اعلامیه مشترکی نیز انتشار یافت که در آن روی ادامه برگزاری جلسات مشترک و همکاری ها در زمینه برقراری ثبات در منطقه تاکید شده است.

به گفته سیامک هروی، رییس جمهور کرزی در ترکیه در جلسه همکاری های منطقوی برای افغانستان شرکت کرده است. در این اجلاس نماینده گان 22 کشور اشتراک داشتند که سازمان ملل متحد از آن نظارت میکرد.

وی افزود، در این جلسه کشورهای اشتراک کننده طرح های شان را در ارتباط به افغانستان که قرار است در کنفرانس لندن ارایه کنند، هماهنگ می سازند.

بر بنیاد خبری دیگر روسیه، چین و ایران نیز در مورد افغانستان گفتگو کردند.

الکسی بورودافکین، معاون وزارت خارجهء روسیه با مقام های وزارت های خارجهء، افغانستان، ایران و چین در مورد افغانستان ملاقات کرده است.

دفتر مطبوعاتی وزارت خارجهء روسیه گزارش داده که مقام های چهار کشور در مورد اینکه سازمان های امنیتی منطقه ای از جمله سازمان شانگهای چی نقشی می توانند در ثبات افغانستان داشته باشند نیز گفتگو و تبادل نظر کردند.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر