خبرهای خارجی

199
۱۳ دلو ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

۹۰۰ دیپلومات امریکایی با فرمان اخیر ترمپ مخالفت کرده‌اند

وزارت امور خارجه امریکا، تایید کرد که، حدود ۹۰۰ دیپلومات امریکایی در سراسر جهان در مورد فرمان اجرایی تازۀ دونالد ترمپ، رییس‌جمهور این کشور در مورد منع موقتی مهاجران و سفر به این‌کشور اعتراض کرده‌اند.
رییس‌جمهور دونالد ترمپ، هفته گذشته با صدور یک فرمان اجرایی، روند مهاجرت به امریکا را تا ۱۲۰ روز به حال تعلیق درآورد و ورود بازدید کنندگان از ایران، سوریه، سودان، سومالیا، لیبیا و یمن را به خاک امریکا برای ۹۰ روز منع  قرار داد.
مقام‌های این وزارت، می‌گویند: یک نامۀ اعتراضی از سوی کارمندان این وزارت ارایه شده که نشان دهنده مخالفت آن‌ها در برابر پالیسی‌های رسمی این‌کشور است.
این دیپلومات‌های امریکایی، شکایت کرده‌اند که، فرمان اجرایی جدید روابط امریکا با کشورهای اسلامی را خراب خواهد ساخت، احساسات ضد امریکایی را برخواهد انگیخت و کسانی را که دلایل منطقی برای بازدید از ایالات متحده امریکا دارند، را صدمه خواهد زد.
این در حالیست که، دو روز پیش دونالد ترمپ، سرپرست لوی سارنوالی کشور اش را  برکنار کرد.
این مقام پیشین امریکایی، اعلام کرده بود که، از فرمان اخیر دونالد ترمپ حمایت نمی‌کند و به وکلای مدافع‌اش دستور داده بود که از تطبیق این فرمان دفاع نکنند.
اما دیروز کاخ سفید، اعلام کرد که، سرپرست لوی سارنوالی با این اقدام‌اش به امریکا خیانت کرده‌است و به همین دلیل از وظیفه‌اش برکنار شد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد