جنوب غرب

1105
۳ عقرب ۱۳۹۶
نویسنده: حسینا عظیمی

۱۵ سرباز اردوی ملی در حمله طالبان در فراه کشته شدند

شورای ولایتی فراه می گوید که ۱۵ سرباز اردوی ملی در حمله طالبان بر پوسته آنان در قریه «بلند» ولسوالی پشت رود این ولایت جان شان را از دست دادند.

جمیله امینی رییس شورای ولایتی فراه به کلید گفت که شب گذشته گروهی از طالبان بر پوسته اردوی ملی در قریه “بلندی” ولسوالی پشت‌رود این ولایت، حمله کردند که در نتیجه درگیری چند ساعته میان این گروه و اردوی ملی رخ داد.

خانم امینی افزود که به دلیل نرسیدن کمک به سربازان در این پوسته، ۱۵ تن از سربازان اردوی ملی کشته شده شدند.

خانم امینی، والی و قوماندان امنیه ولایت فراه را به ضعف و ناتوانی در تامین امنیت این ولایت متهم کرده و همچنان حکومت مرکزی را نسبت به تلفات نیروهای امنیتی در فراه بی توجه می‌داند.

با این حال، ناصر مهری سخنگوی والی فراه با تایید حمله گروهی طالبان بر پوسته نیروهای اردوی ملی در ولسوالی پشت رود گفت که در نتیجه ضد حمله اردوی ملی، ۱۷ طالب مسلح کشته و شماری از آنها زخم برداشته اند.

به گفته او، در این درگیری ۹ سرباز اردوی ملی نیز کشته و ۴ تن شان زخم برداشته اند.

سخنگوی والی فراه تاکید کرد که نیروهای هوایی و زمینی به کمک عساکر این پوسته رفته بودند و توانستند از سقوط آن به دست طالبان جلوگیری کنند.

این در حالی‌ست که طالبان نیز در خبرنامه‌ای ادعا کرده که سقوط یک پوسته اردوی ملی در فراه را سقوط داده و تمام تجهیزات نظامی آن را با خود برده اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد