خبرهای خارجی

602
۱۸ میزان ۱۳۹۶
نویسنده:

گوگل از مداخله روسیه در انتخابات امریکا پرده برداشت

روزنامۀ واشنگتن پُست گزارش می‌دهد که گوگل به مدارکی دست یافته که نشان می دهد که عوامل روسی از امکانات این شرکت برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری امریکا استفاده کرده‌اند.
این روزنامه نگاشته است که عوامل روسی از پخش تبلیغات در یوتیوب، موتور جستجوی گوگل، جی میل و نیز شبکه تبلیغاتی دبل کلیک (DoubleClick ad)متعلق به این شرکت، برای اثرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ امریکا استفاده کرده اند.
این روزنامه به نقل از منابع آگاه دیروز گزارش داد که جاسوس‌های روسی با مصرف کردن ده‌ها هزار دالر در اعلانات در یوتیوب، جی میل، ماشین جستجوی گوگل و دیگر تولیدات این شرکت برای نشر اطلاعات کاذب سعی کردند.
همچنین مشخص شده ماهیت گروهی که اقدام به پخش تبلیغات از طریق گوگل کرده، با افراد دخیل در تبلیغات فیسبوک متفاوت است.
در نتیجه به نظر می رسد ابعاد دخالت های روسیه در انتخابات امریکا بیش از آن باشد که قبلاً تصور می شد.
لازم به ذکر است در سوء استفاده مشابهی که در مورد فیس بوک اتفاق افتاد، مارک زاکربرگ، مدیر عامل این شبکه اجتماعی رسماً عذر خواهی کرد.
همچنین توییتر نیز پس از فشار های کنگره امریکا، بیش از ۲۰۰ حساب مرتبط با روسیه که به انتشار تبلیغات سیاسی یا اطلاعات کذب روی این چارچوب اقدام می کردند را مسدود کرد.
طبق بررسی های مشترک انجام شده توسط توییتر و کنگره امریکا، روسیه بیش از ۲۷۴ هزار دالر برای تبلیغات انتخاباتی در توییتر هزینه کرده اند.
این در حالیست که از مدت‌ها پیش نیز شواهدی به دست آمده بود که نشان می داد عوامل وابسته به روسیه در افزایش محبوبیت ترامپ در دوران انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ نقش بسزایی داشته اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد