خبرهای خارجی

843
۲۱ عقرب ۱۳۹۶
نویسنده: کلید

کشف گورهای دسته‌جمعی در مناطق تحت کنترل داعش در عراق

در نزدیکی شهر حویجه عراق که به تازگی از کنترل گروه موسوم به دولت اسلامی، داعش، خارج شده، چند گور گروهی کشف شده است. مقام‌های محلی می‌گویند داعش در دروان کنترل این شهر، از میدان هوایی حویچه به عنوان میدان اعدام استفاده می‌کرده است.

این گورهای دسته‌جمعی در محوطه فرودگاه حویچه کشف شده‌اند حاوی اجسادی‌اند که برخی از آنها البسه معمولی مانند شهروندان عادی بر تن دارند اما برخی از آنها هم لباس‌های متحدالشکلی بر تن دارند که نظیر البسه‌ای است که داعش معمولا بر تن محکومان به اعدام می‌پوشاند.

«مرتضی ال لویبی» از ارتش عراق گفته این گورها پس از آن کشف شد که ساکنان محلی از وجود آنها خبر دادند و از مشاهدات عینی خود به مقام‌ها گفتند.

بی بی سی گزارش داد که روز شنبه نیروهای ارتش عراق اعلام کردند که تاکنون ده‌ها گور دسته‌جمعی در مناطقی که پیش‌تر تحت کنترل داعش بود کشف کرده‌اند.

سال گذشته، خبرگزاری آسوشیتدپرس در سرشماری که از این گورها انجام داده بود توانست ۷۲ گور دسته‌جمعی را شناسایی کند که گمان می‌رود در آنها بین ۵۲۰۰ تا ۱۵ هزار جسد جای داده شده باشد.

از آن هنگام تا کنون نیروهای عراقی ۱۵ منطقه و شهر دیگر را هم از کنترل داعش خارج کرده‌اند که می‌تواند از افزایش آمار چنین گورهایی حکایت داشته باشد.

حویجه در ۲۴۰ کیلومتری شمال بغداد واقع شده و ماه گذشته، پس از حدود ۴ سال، از کنترل داعش خارج شد.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد