خبرهای داخلی

341
۲۹ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: فخرالدین قاری زاده

پلان پاسخ دهی به مشکلات عودت کنندگان در ننگرهار تهیه می شود

مقام های محلی ولایت ننگرهار از برگزاری یک برنامه آموزشی به هدف تهیه و ترتیب پلان پاسخدهی به مشکلات مهاجران عودت کننده و بیجاشدگان داخلی خبر دادند.
در خبرنامۀ که از سوی دفتر رسانه های والی ننگرهار به کلید فرستاده شد آمده است، که این برنامه دو روزه به ابتکار والی این ولایت و همکاری کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان برگزار شده است.
غلام حيدر فقيرزی، رئیس اداره مهاجران وعودت کنندگان ننگرهار گفته که هدف اساسی از برگزاری این برنامه، فراهم آوری سهولت ها برای عودت کندگان افغان وبیجاشدگان داخلی در این ولایت می باشد.
فقیرزی می گوید: براساس پلان ادارات کمک کننده، روند توزیع نمرات رهایشی برای  مهاجران که به مناطق اصلی خود بر می گردند آغاز می شود و در کنار ایجاد زمینه های کاری، سایر سهولت ها نیز برای این افراد فراهم خواهد شد.
او از ریاست شهر سازی، شاروالی و برخی ادارات مسوول دولتی خواست که به هدف ساخت سرپناه برای مهاجران عودت کننده باید پلان های خود را ترتیب کنند.
با این حال، محمد علم اسحاقزی، معاون والی ننگرهار دراین برنامه گفته است که حکومت محلی در کنار تلاش برای ساخت سرپناه، می خواهد  سایر مشکلات عودت کنندگان را نیز رفع نماید.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد