خبرهای داخلی

309
۲۹ دلو ۱۳۹۵
نویسنده:

پاکستان:حمله بر زیارت لعل‌شهباز قلندر در خاک افغانستان طرح ریزی شده است

پاکستان مدعی است که حمله انتحاری در زیارت لعل‌شهباز‌قلندر این کشور در خاک افغانستان طرح‌ریزی شده است.
آصف غفور مسئول بخش رسانه‌های اردوی این کشور در تویتی نگاشته که” این حمله از سوی تروریستان مستقر در افغانستان راه اندازی شده و دولت پاکستان یک لیست هفتاد وشش نفری تروریستان را که در خاک افغانستان به سر می برند نیز  به دولت این کشور تسلیم کرده است”.
مقام‌های حکومت وحدت ملی و مسئولان نظامی افغان تا کنون در رابطه به ادعای پاکستان در باره طرح ریزی شدن این حمله در داخل خاک افغاستان چیزی نگفته اند.
در نتیجه این حمله که ناوقت روز گذشته رخ داد هفتاد تن کشته شده و بیش از ۲۰۰ تن دیگر زخم برداشتند. مسئولیت رویداد حمله را گروه داعش  برعهده گرفت.
در همین حال عبدالله  عبدالله  رییس اجراییه  حکومت وحدت ملی حمله بر زیارت لعل‌شهباز‌قلندر را  محکوم کرده و با ابزاز غم شریکی با خانواده های قربانیان این رویداد گفته است که” در برابر تروریزم باید مبارزه صورت گیرد”.
از سوی دیگر پاکستان مسیرهای مرزی‌اش با افغانستان را به دلیل نگرانی از تهدیدات امنیتی مسدود کرده است.
اردوی پاکستان با پخش خبرنامه‌ای گفته است که این مسیرها برای مدت زمان نا معلومی مسدود باقی خواهد ماند.
پاکستان پیش از این نیز بارها،مدعی شده است که  حملات انتحاری و انفجاری در داخل این کشور از خاک افغانستان طرح ریزی می شود اما حکومت افغانستان با رد ادعاهای پاکستان  گفته است:” که پاکستان لانه تروریزم است و تروریستان در داخل خاک اش پناه داده و تجهیز و تمویل می کند”.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد