داغترین-خبر

821
۲۳ عقرب ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

وزارت دولت در امور پارلمانی: فهرست نامزد وزرا تاکنون برای ما فرستاده نشده است

مسوولان در وزارت دولت در امور پارلمانی می‌گوید که حکومت تاکنون در باره معرفی نامزد وزرا به ولسی جرگه تصمیم نگرفته و تاکنون فهرست آنان نیز در اختیار این وزارت قرار نگرفته است.

جاوید الکوزی، یکی از مسوولان مطبوعاتی این وزارت امروز(سه شنبه) به کلید گفت:” تاکنون در مورد معرفی نامزد وزرا تصمیم گرفته نشده، حکومت در این مورد تصمیم می گیرد و ما را در جریان قرار می دهد. بعدا از آن نامزد وزرا از سوی وزیر دولت در امور پارلمانی به ولسی جرگه معرفی می‌شوند.”

آقای الکوزی افزود که تاکنون فهرست نامزد وزرا برای معرفی به ولسی جرگه در اختیار وزارت دولت در امور پارلمانی قرار نگرفته است.

به گفته او، هرگاه حکومت تصمیمی در این مورد بگیرد، وزیر دولت در امور پارلمانی نامزد وزرا را به ولسی جرگه معرفی خواهد کرد.

ریاست جمهوری آخرین موعد برای معرفی نامزد وزرای جدید به پارلمان را پس از دهم ماه محرم تعیین کرده بود، اما نامزد وزاری جدید باوجود درخواست مکرر ولسی جرگه به این مجلس معرفی نشده‌اند.

عبدالروف ابراهیمی، رئیس ولسی جرگه در نشست علنی دیروز این مجلس بار دیگر درخواست معرفی نامزد وزرا را مطرح کرد و گفت:” امروز هم اگر صدای ما را رهبران حکومت می شنوند باید اعتماد مردم را با خود داشته باشند، حکومت باید قانونمند شود، بیشتر از این این روند را به تعویق نیاندازند.”

بااین حال شاه حسین مرتضوی، سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری در این باره به کلید گفت که این مسوولیت وزارت دولت در امور پارلمانی است که چه زمان نامزد وزرا را به ولسی جرگه معرفی می‌کند.

آقای مرتضوی افزود:”حکومت کارش را انجام داده و نامزد وزرا مشخص شده است، ولی اینکه چه روزی به پارلمان معرفی می‌شوند، کار وزارت دولت در امور پارلمانی است.”

ولسی جرگه سال پار خورشیدی هفت وزیر کابینه را به دلیل عدم مصرف بیش از هفتاد درصد بودجه انکشافی وزارت‌های مربوطه شان رد صلاحیت کرد و تا کنون این وزارت ها از سوی سرپرستان اداره می شوند.

از سویی هم، چند وزیر دیگر کابینه نیز از سوی رهبری حکومت وحدت ملی برکنار شدند و به جای آنان نامزد وزرای تازه معرفی و هم اکنون به عنوان سرپرست کار می‌کنند.

هم اکنون وزارت های امور خارجه، دفاع ملی، امور داخله، تحصیلات عالی، معارف، ترانستپورت، کار وامور اجتماعی، اطلاعات و فرهنگ، معادن و پترولیم، اقتصاد، زراعت، احیا وانکشاف دهات وزیر ندارند و توسط سرپرستان اداره می شوند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد