خبرهای داخلی

251
۲۶ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

والی ننگرهار بر محو کامل گروه داعش در ننگرهار تاکید کرد

محمد گلاب منگل، والی ولایت ننگرهار، می‌گوید که، رییس‌جمهور اشرف غنی در صحبت با او، بر محو کامل گروه داعش در این ولایت تاکید کرده‌است.
منگل، دیروز این موضوع را در دیدار با شماری از عالمان دینی، بزرگان قومی، فعالان جامعه مدنی و جوانان در شهر جلال‌آباد مطرح کرده‌است.
در خبرنامۀ که از سوی دفتر رسانه‌های والی ننگرهار به کلید فرستاده شد، آمده‌است که،  رییس‌جمهور غنی، به والی این ولایت گفته، در نتیجه عملیات نظامی موسوم به حمزه، گروه داعش در ولسوالی‌های ننگرهار سرکوب و محو خواهد شد.
به گفتۀ منگل، در نشست که با مشاور امنیت ملی و قوماندان نیروهای امریکایی و ناتو داشته‌است، اطمینان داده‌اند که براساس دستور رییس‌جمهور در جریان این عملیات، ننگرهار را از وجود داعشی‌ها پاک‌سازی خواهند کرد.
او، تاکید دارد که، این بار حکومت افغانستان و جامعه جهانی تعهد جدی دارند که باشندگان این ولایت به خصوص ساکنان ولسوالی شنیوار را از ظلم و ستم داعشی‌ها نجات دهند.
این در حالیست که، دو روز پیش نظامیان امریکایی مواضع داعش در ولسوالی اچین این ولایت را هدف بزرگ‌ترین بم غیر اتمی‌اش قرار داد که به گفتۀ حکومت افغانستان و ماموریت حمایت قاطع، مهم‌ترین پایگاه داعش طی این رویداد از بین رفته و به این گروه تلفات سنگین جانی نیز وارد شده‌است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد