خبرهای داخلی

502
۳ حوت ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

والی سرپل از فعالیت گروه‌های تروریستی بین‌المللی در این ولایت نگرانی می‌کند

مقام‌های محلی ولایت سرپل، از فعالیت گروه‌های تروریستی بین‌المللی در این ولایت ابراز نگرانی کرده، تاکید دارند که، یک شبکه تروریستی ازبکستان به رهبری پسر طاهر یولداش به تازگی در مرز میان جوزجان و سرپل فعالیت‌اش را آغاز کرده و در حال حاضر مشغول سربازگیری می‌باشد.
محمد ظاهر وحدت، والی سرپل، امروز به رسانه‌ها گفته‌است که، نیروهای امنیتی در حال حاضر در پنج جبهه گسترده در ولسوالی‌های مختلف با مخالفان مسلح مصروف نبرد اند.
او، گفته که، تروریست‌های بین‌المللی نیز در این ولسوالی‌ها مستقر شده‌اند و در حال حاضر به جز ولسوالی بلخاب و مرکز سرپل در تمام ولسوالی‌های این ولایت مخالفان مسلح دولت فعالیت دارند.
وحدت، علاوه کرده‌است که، برخی گروه‌های مختلف طالبان به گروه داعش که از حمایت مالی بیشتر برخودار است، بیعت کرده و تعدادی هم در حال مذاکره با داعشی‌ها اند.
با این حال، والی سرپل، می‌گوید: “از یک و نیم سال به این طرف طالبان مسلح در ولسوالی کوهستانات این ولایت فعالیت داشته و مراکز آموزش تروریستان و جلب و جذب نیروهای ضد دولتی را ایجاد کرده‌اند.”
این در حالیست که، پیش از این مقام‌های امنیتی سرپل از افزایش نا امنی‌ها در این ولایت شکایت داشته و حکومت مرکزی را به عدم حمایت از حکومت محلی متهم کرده‌ بودند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد