خبرهای داخلی

337
۲۱ عقرب ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

هشدار رئیس‌جمهور به افراد مسلح غیر مسوول؛ اگر غیرمسوولانه رفتار کنید، به قفس انداخته می‌شوید

رئیس جمهور غنی به افراد مسلح غیر مسوول هشدار داد که اگر غیرمسوولانه رفتار کنند، به داخل قفس انداخته خواهند شد.

رئیس جمهور امروز در مراسم پایانی پنجمین نشست سراسری سارنوالان افغانستان گفت:” من در امور کاری نهادهای عدلی و قضایی مداخله نمیکنم و به هیچکس اجازه مداخله را نمی‌دهم، باید از زور گپ بزنیم، تهدید را با تهدید جواب بدهیم. به افراد مسلح غیرمسوول! اگر غیرمسوولانه رفتار کنید به قفس انداخته می‌شوید.”

آقای غنی با اشاره به اینکه فعالیت افراد مسلح غیرمسوول پذیرفتنی نیست، گفت که مردم افغانستان از دست بی‌قانونی “به بینی رسیده‌اند”.

رئیس جمهور تاکید کرد، این دیدگاه که هرکس سلاح بیشتر داشت، قوت بیشتر دارد باید از بین برود و قانون بالای همه اتباع کشور به گونۀ مساویانه تطبیق شود.

او سارنوالان را ممثلین عدالت خواند و گفت:” فساد آسان است و عدالت دشوار، امیدوارم با تلاش شما، عدالت آسان شود و فساد دشوار”.

به گفته رئیس جمهور، هنوز مشکلات در مسیر تأمین سراسری عدالت وجود دارد و تا رسیدن به این مرحله، فرصت های بیشتر نیاز است. وی تأکید کرد که هدف اساسی ما این است تا مساوات و عدالت سراسری را در افغانستان تأمین نماییم.

رئیس جمهور علاوه کرد، تأمین عدالت به همان پیمانه حایز اهمیت است که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور قربانی میدهند، زیرا آنها با خون شان و شما به وسیلۀ قلم تان عدالت را تأمین می نمایید.

رئیس جمهور غنی با اشاره به اینکه مردم خواهان عدالت همه جانبه اند افزود که این عدالت به دستان پاک شما تأمین شده می تواند و عدالت، ریشه در دین و فرهنگ ملی ما دارد. وی اضافه کرد که صلح و ثبات از طریق عدالت و حاکمیت قانون تأمین شده میتواند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد