اقتصادی

1389
۲۴ اسد ۱۳۹۶
نویسنده: فرشته آرش فيضی

نمایشگاه صنایع دستی و تولیدات مواد غذایی در کابل افتتاح شد

ده ها تن از زنان تجارت‌پیشه و کسبه کار روز سه شنبه، در کابل صنایع دستی و تولیدات مواد غذایی ‌شان را در نمایشگاه تولیدات زنان متشبث به همکاری” موسسه کانادایی برای اطفال متاثر از جنگ” و کمک مالی ایالات متحده امریکا به نمایش گذاشتند.
مسوولان موسسه کانادایی برای اطفال متاثر از جنگ هدف از برگزاری این نمایشگاه را بازاریابی و بهبود وضعیت اقتصادی زنان افغان عنوان می کنند.
وسیع الله مجددی، مسوول این برنامه در کابل گفت که در نتیجه فعالیت های سه ساله، طی دوسال گذشته به تعداد ۶۵۰ تن از زنان و دختران بی بضاعت در سه ولایت کابل، ننگرهار و کندهار در دو بخش یعنی سواد آموزی (حساب) و تولیدات صنایع دستی، آموزش دیده اند و قرار است تا یک سال دیگر این زنان آموزش دیده وارد بازار کار شوند.
زرمینه، یک تن از مستفیدین تولیدات زنان متشبث در کابل می گوید که وی طی دوسال گذشته در کورس آموزشی” موسسه کانادایی برای اطفال متاثر از جنگ” اشتراک کرده و در این مدت علاوه بر آموزش خواندن و نوشتن، طرز تهیه ترشی، مربا، کلچه و کیک را نیز آموزش دیده است.
از سوی دیگر رویا سروری، یک تن از مربیان موسسه یاد شده می گوید، قرار است تا یک سال دیگر برای بیش از ۶۵۰ زن کسبه کار به همکاری مالی ایالات متحده امریکا و اتاق‌های تجارت افغانستان، قرضه های کوچک داده شود تا آنان بتوانند وارد بازار کار گردند.
خانم سروری تاکید کرد که تحقق این برنامه، رشد صنایع دستی و تولیدات زنان افغان مربوط می شود به تامین امنیت در سه ولایت که زنان تجارت پیشه از این برنامه مستفید می شوند.
گفتنی است که برگزاری چنین نمایشگاه‌ها به منظور رشد اقتصادی زنان کسبه کار و تجارت پیشه افغان یکی از نیازهای جدی بوده تا آنان بتوانند وارد بازار کار شده و از این طریق امرار معیشیت کنند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد