خبرهای داخلی

616
۲۱ میزان ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

«میرزا اولنگ» بار دیگر به دست طالبان افتاد

منابع محلی در ولایت سرپل می‌گویند که دره میرزا اولنگ ولسوالی صیاد این ولایت، شب گذشته پس از درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان، بار دیگر سقوط کرده است.
محمد نور رحمانی ريیس شورای ولایتی سرپل گفت که پس از عقبنشینی نیروهای امنیتی از میرزا اولنگ، شورشیان چندین پوسته را تصرف کرده و کنترول این منطقه را به دست گرفتند.
او افزود که مناطق کلته تاوه و ارتفاعات شیرو که ساحات استراتیژیک درۀ میرزا اولنگ به حساب می آید، به دست طالبان سقوط کرده است.
این مقام محلی گفت که اگر پیشروى طالبان چنین ادامه داشته باشد، به زودی درکنار قریه میرزا اولنگ ولسوالی صیاد نیز به تصرف این گروه در خواهد آمد.
در همین پاسوال خليل الله قوماندان امنيه سرپل گفت که در نبرد شب گذشته دردرهء میرزا اولنگ ولسوالی صیاد، هفت طالب کشته شده و پنج تن دیگر شان زخمی شده اند.
وی کشته و زخمی شدن دو تن از نیروهای خیزش های مردمی را نیز تائید کرد؛ اما افزود که نیروهای امنیتی عقب نشینی تکتیکی نموده اند و درحال حاضر، روی برنامه عملیات مجدد پلان مى گيرند .
گروه طالبان گفته است که که افراد این گروه مناطق «تبه دوغ خور» و پوسته «شیرم» را در میرزا اولنگ به تصرف خود در آوردند.
این در حالیست که دره میرزاولنگ حدود دو ماه قبل نیز توسط گروه های مخالف مسلح سقوط کرد. مخالفان در آن زمان تعدادی زیادی از مردم محل را به گلوله بستند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد